Миколаїв зустрів десантників, які вирвалися з оточення

Копирайт изображения AFP
Image caption Український військовий в зоні АТО

До Миколаєва приїхав в відпустку весь склад 79-ї аеромобільної бригади - після того, як підрозділ вирвався з оточення на Донбасі.

Автобуси прибували починаючи з вечора п'ятниці до ранку суботи. Своїх синів, братів, друзів біля військової частини зустрічали майже тисяча людей з національною символікою, які гукали "Героям слава!".

Автобуси з вояками заїжджали на територію частини, де хлопці здавали зброю, а потім виходили до своїх.

Вони провели в зоні антитерористичної операції майже чотири місяці, причому останнім часом перебували під подвійним обстрілом - з боку сепаратистів та з Росії.

Два тижні потому в Миколаєві розгорнулись справжні цивільні баталії – дружини і матері десантників перекрили рух на мосту міжнародного значення через річку Південний Буг.

Вони вимагали повернути солдат, які опинились у скрутному становищі – без їжі та боєприпасів.

Командування в цей час заявляло, що частина забезпечена всім необхідним та відважно б’ється з ворогом, але жінки стверджували, що чують від своїх рідних зовсім інше.

Image caption Миколаївці зустрічають військових

Врешті-решт, після пікету в Миколаєві жінки вирушили до столиці, де мали зустріч з керівниками Міноборони, які пообіцяли зробити все необхідне для порятунку десантників.

У автоколоні, що поверталася зі сходу, був і автомобіль активіста благодійного фонду "Крила Фенікса" Юрія Бірюкова, який раніше кілька разів виводив з оточення колони з пораненими солдатами 79-ї.

Він чесно визнає, що в нинішній операції його роль полягала лише у тому, щоб своєчасно надати автобуси. А сам вивід десантників – це була операція головного командування, на дії котрого раніше чулося багато нарікань.

За словами пана Бірюкова ситуація на Сході дуже складна, і це не антитерористична операція, а справжня війна, яка йшла, йде і буде йти певний час.

Бригаду вивели на певний час для відновлення боєздатності та на відпочинок, але згодом вона повернеться на війну.

А перекриття мостів, за словами "Фенікса", лише шкодить загальній справі. Пан Бірюков каже, що головна проблема в тому, що за весь час незалежності Україна мала "армію мирного типу" без досвіду проведення подібних бойових операцій.

Самі бійці інформацію про свій прорив з оточення поки не розголошують.

Як розповів журналістам заступник командира бригади Іван Савка, тепер всім воїнам нададуть відпустку.

Скільки десантники пробудуть вдома - будуть вирішувати залежно від стану здоров’я кожного.