У пілота під час посадки відпала штучна рука

Літак компанії Flybe Копирайт изображения PA

Пілот пасажирського літака в Британії втратив контроль над лайнером під час посадки через те, що у нього відпала штучна рука.

Інцидент трапився під час посадки в аеропорті Белфаста у Північній Ірландії ще 12 лютого, але звіт про випадок оприлюднили лише цього тижня.

Лайнер, що летів з Бірмінгема, здійснив жорстке приземлення, однак ніхто з 47 пасажирів не постраждав.

Як сказано у звіті, пілот пообіцяв наступного разу ретельніше перевіряти, наскільки міцно в нього закріплений протез.

Авіакомпанія Flybe, якій належить літак, у своїй заяві запевнила, що капітан злощасного рейсу - "один з найдосвідченіших та надійних пілотів" компанії", і що безпека пасажирів та членів екіпажу не була в небезпеці.

Ім'я 46-річного капітана не розголошується.

Жорстке приземлення

Як сказано у звіті про інцидент, незадовго до посадки пілот перевірив механічний фіксатор, який з'єднує його ліву, штучну руку (протез починається нижче ліктьового суглобу) зі штурвалом.

Після цього він вимкнув автопілот та почав саджати лайнер вручну. Однак під час вирівнювання - вже перед самим торканням посадкової смуги - протез від'єднався, і льотчик втратив контроль над літаком.

Його першою думкою було передати управління другому пілоту, але за умов нестачі часу й вже початого маневру капітан вирішив, що краще буде перенести праву руку з важеля управління двигуном на штурвал, щоб відновити контроль.

Потужність двигуна, як наслідок, виявилася під час приземлення трохи вищою, ніж було потрібно, тому літак підкинуло на посадковій смузі. Лише після цього він здійснив остаточну - й доволі жорстку - посадку.

Капітан заявив, що у майбутньому буде ретельніше перевіряти всі фіксуючі елементи, а також перед кожним рейсом обов'язково попереджатиме другого пілота про можливість повторення цього епізоду, щоб той був готовий у будь-який момент взяти управління на себе.