Українські силовики: інформації про Стеніна немає

Журналісти в зоні АТО Копирайт изображения Getty
Image caption Журналісти в зоні бойових дій наражаються на серйозну небезпеку

Українські силовики стверджують, що жодних даних про місце перебування російського журналіста "РИА Новости" Андрія Стеніна у них немає.

Раніше висувалося припущення про те, що його затримали спецслужби України "за пособництво сепаратистам".

У Росії зникнення Андрія Стеніна розслідують за статтею про викрадення.

Російські журналісти та представники громадськості закликали оприлюднити інформацію про долю журналіста. Відповідну петицію підписали понад 1300 людей.

Негайно звільнити пана Стеніна закликала міжнародна організація "Репортери без кордонів".

Російське МЗС закликало Київ зробити все для пошуку та звільнення фотокореспондента.

Інформації немає

"У нас немає інформації про зникнення цього фотографа", - розповів під час брифінгу у середу речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко.

Таку саму відповідь ВВС Україна надали і речник АТО Леонід Матюхін, а також прес-служба СБУ.

Раніше про відсутність даних щодо зниклого журналіста заявив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

"Я ставив питання голові Служби безпеки України після того, як справа отримала широкий резонанс. У СБУ також цього громадянина немає", - додав Антон Геращенко та пообіцяв повідомити, якщо у нього з`являться якісь новини про долю Андрія Стеніна.

Зник на початку серпня

Громадянин РФ, фотокореспондент агенції "РИА Новости" Андрій Стенін працював на сході України, і з 5 серпня перестав виходити на зв'язок з редакцією.

Минулого тижня Слідчий комітет Росії порушив справу за фактом його "викрадення" в Україні.

На сайті Слідчого комітету Росії повідомили, що серед іншого - перевіряють версію про причетність українських силовиків до захоплення Андрія Стеніна.

Посольство РФ у Києві направило дві ноти протесту до українського МЗС щодо ситуації зі зникненням журналіста, а мати Андрія Стеніна звернулась за допомогою до Міжнародного комітету Червоного хреста. Реакції українських дипломатів наразі немає.

Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко припускав, що фотограф міг бути заарештований українськими спецслужбами за "пособництво терористам".

"Ця людина була присутня при тортурах і вбивствах в Шахтарську. Весь світ обурили фотографії, де він знімає спочатку живого пораненого солдата, а на наступній фотографії солдат вже убитий. Ми вважаємо, що Андрій Стенін може бути причетний до пособництва терористам", - розповів Антон Геращенко в інтерв'ю латвійській радіостанції Baltkom тиждень тому.

20 серпня у РНБО також повідомили, що під час боїв за Іловайськ українські силовики затримали російського поета Юрія Юрченка, який перекладав новини і звернення сепаратистів французькою. Міру його провини і ступінь відповідальності визначить суд, повідомили представники відомства.