Коли почнеться навчальний рік на Луганщині

дитина в ато Копирайт изображения Reuters
Image caption Міністерство освіти дозволило місцевій владі на Донбасі самостійно починати шкільний рік

У Луганській області навчальний рік розпочнеться 1 вересня лише на територіях, які не підконтрольні проросійським сепаратистам. Про це заявили в облдержадміністрації.

Зараз українські військові контролюють три великих міста і десять районів Луганської області.

В інших частинах області, які залишаються під контролем сепаратистів, рішення про початок навчального року мають ухвалити органи місцевої влади.

Алчевськ чекає припинення вогню

В Алчевську питання про початок навчального року планують розглянути в кінці серпня, каже міський голова Володимир Косюга.

За його словами, поки в місті залишається загроза бойових дій і ходять озброєні люди, відправляти дітей у школу безвідповідально, тому навчальний рік почнеться лише тоді, коли закінчиться збройне протистояння. Алчевський міський голова припускає, що навчання можуть початись першого жовтня.

В самому Алчевську поки спокійно, бої тривають за його околицями. Однак як відзначив міський голова, зі стотисячного міста виїхала майже половина жителів.

За словами заступниці начальника міського управління освіти Людмили Луценко, незалежно від кількості школярів, які залишилися у місті, розформовувати класи не будуть.

"У нас в місті більше 7800 школярів, з них майже 1600 забрали документи із шкіл, бо поїхали разом із батьками і мають намір вчитися у інших містах, але є ті, хто поїхав, але документи залишив, скільки таких дітей, ми з’ясовуємо", - розповіла Людмила Луценко.

За її словами якщо не буде можливості розпочати навчання у школах, намагатимуться впровадити дистанційне навчання через інтернет, якщо до нього буде доступ.

Пані Луценко вказала, що в Алчевську всі школи готові до початку навчального року.

Половина шкіл Луганська потрапила під обстріл

Загалом в Луганській області є 678 шкіл, з них 246 розташовані у населених пунктах, контроль над якими вже перебрали українські військові, 73 школи зруйновані через бойові дії, повідомила керівник департаменту освіти та науки ОДА Ірина Цимбал.

За даними міської влади, найбільше постраждав Луганськ, де тривають обстріли житлових районів.

У Луганську зруйновані 40 шкіл, майже половина всіх шкіл міста, кажуть у луганській міськраді.

В той же час у сусідньому Донецьку міськрада вирішила перенести початок занять у навчальних закладах міста.

Раніше у Міністерстві освіти України заявили, що не регулюватимуть початок навчального року в зоні АТО. Ухвалення рішень про початок занять у Міносвіти передали місцевій владі, яка має враховувати безпекову ситуацію та стан шкільних приміщень.

Як заявив міністр освіти Сергій Квіт, "навчальний рік на всій території Донбасу є "плаваючим".

У міністерстві освіти відзначають, що більшість школярів, які разом з батьками виїхали з контрольованих бойовиками міст на сході України, перебувають в інших районах Донбасу.

Оскільки, як відзначають освітяни, на Донеччині та Луганщині у попередні роки школи були заповнені приблизно наполовину, проблем з прийомом нових учнів не очікують.