У Краснодарському краю зафіксували наплив біженців з України

Українські біженці на кордоні Копирайт изображения Reuters
Image caption Після переходу російського кордону біженці зі сходу України відправляються в різні регіони

Наплив переселенців зі східних областей України спонукав адміністрацію Єйського району Краснодарського краю Росії оголосити режим надзвичайної ситуації, повідомляє сайт муніципалітету.

Постанова про перехід до особливого режиму за підписом голови району Михайла Тимофеєва з'явилася ще 15 серпня, проте набути чинності вона має лише наприкінці цього тижня.

Як зазначено на сайті адміністрації, надзвичайний стан оголосили "у зв'язку зі значним збільшенням кількості постраждалих громадян України, що прибувають на територію Єйського району, підвищенням навантаження на роботу органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, Федеральної міграційної служби, Служби зайнятості, установ охорони здоров'я, освіти і соціального захисту".

Краснодарський край вперше за п'ять місяців конфлікту на сході України оголосив про складнощі у зв'язку з напливом біженців. При цьому в адміністрації Єйського району Російській службі Бі-бі-сі відмовилися уточнити кількість біженців.

Раніше про надзвичайну ситуацію оголошувала влада Ростовської, Волгоградської, Астраханської областей, республіки Калмикія, Ставропольського краю, а також анексованого Росією в березні міста Севастополя.

За даними російського МНС, до прийому українців, що тікають від війни, готові Білгородська і Воронезька області.

Image caption Багатьом біженцям непросто влаштуватися в Росії

Федеральна міграційна служба заявляє, що українців до Росії після початку збройного конфлікту в Донецькій і Луганській областях приїхало вже більше півмільйона.

Наприкінці червня Агентство ООН у справах біженців оприлюднило дані, згідно з якими близько 110 тис. жителів України переїхали в Росію.

Як уточнили в ООН, це загальна кількість тих, хто взагалі від початку 2014 року перетнув кордон України і Росії і досі залишається на російській території.

Віце-прем'єр Росії Ольга Голодець наприкінці липня повідомила про 26 тисяч українських біженців, які подали документи на отримання російського громадянства. Для них російська влада передбачила прискорену процедуру оформлення громадянства.