У зоні АТО затримали десять російських військових

Проросійські бойовики Копирайт изображения AFP
Image caption Захід звинувачує Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі

У понеділок СБУ повідомила про затримання у Донецькій області десять російських десантників.

Наступного дня штаб АТО виклав у мережу відеозаписи начебто допиту захоплених російських військових.

Міністр оборони України закликав родини російських військових з'ясувати, де перебувають їхні рідні.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що повідомлення про незаконний перетин кордону з боку Росії є дезінформацією.

Раніше російська влада спростовувала заяви про участь військовослужбовців збройних сил РФ у конфлікті на сході України.

Гелетей: "Заберіть їх з України"

Як повідомили в СБУ, сили АТО затримали десять російських військовослужбовців зі зброєю біля селища Дзеркального Амвросіївського району.

За даними українських силовиків, військовослужбовці входять до 331 полку 98 Свірської дивізії Повітряно-десантних військ Збройних сил РФ.

Проти них відкрито кримінальне провадження за фактом незаконного перетину кордону.

"Військові дали свідчення, що батальйон десантників 23 серпня передислокували залізницею до Ростовської області РФ, а в ніч на 24 серпня підрозділ підняли по тривозі і отримав наказ здійснити марш у складі колони з кількох десятків БМД. Лише офіцерському складу повідомили, що російська техніка вторгнеться на територію України", - сказано в заяві СБУ.

В той же час у РНБО повідомляли, що у понеділок під Новоазовськом на Донеччині знищили 12 БМД, "які прорвались через кордон з території Росії".

Міністр оборони Валерій Гелетей у своєму Facebook звернувся до родичів російських військовослужбовців з проханням з'ясувати, де перебувають їх рідні.

За його словами, російські військовослужбовці офіційно перебувають на навчаннях, але "реально беруть участь у військовій агресії проти України".

"Заберіть їх з України, де вони змушені гинути за приватні інтереси жменьки кремлівських можновладців, байдужих до їхніх доль та долі вашої країни", - написав міністр.

"Безперспективні претензії"

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров сказав, що повідомлення про незаконний перетин кордону з боку Росії не підкріплені фактами.

"Повідомлень про те, що українська армія розбила якусь військову колону з Росії, що якісь бойові машини десанту були захоплені, причому машини, в яких лежали документи, достатньо. Навіть якщо уявити собі, що це хоч якось схоже на правду, але хто ж буде возити з собою цілу бібліотеку? Це просто смішно", - цитує російського міністра агенція "ИТАР-ТАСС".

Він стверджує, що Росія несе повну відповідальність за весь російсько-український кордон.

"Ми несемо відповідальність за кордон. Якщо у когось є факти, які говорять про те, що має місце незаконний перетин кордону, прохання ці факти пред'явити", - сказав пан Лавров та додав, що "пред'являти претензії, не підкріплені фактами, безперспективно".