МН370: гнів, скорбота і півроку невизначеності

новини
Image caption Лі Лінг все ще сподівається на диво, яке поверне її чоловіка додому

Шість місяців тому Лі Лінг готувалася до повернення свого чоловіка, який працював за кордоном. Б’янь Ліанжинг вперше за рік збирався побачити свого вже двохрічного сина Хаохао.

За фахом 28-річний Б’янь Ліанжинг – стоматолог. Але можливості відкрити власну клініку він не мав. З цієї причини взявся за добре оплачувану роботу в сфері будівництва в Сінгапурі, щоб заощадити гроші.

8 Березня 2014 року він сів на літак MH370. Це був пасажирський "Боїнг", що летів з Куала-Лумпур до Пекіна. Б’янь Ліанжинг мав дістатися дому за кілька годин. Але лайнер зник із 239 пасажирами та командою.

"Тато повернеться"

24-річна Пані Лі каже: "Моє життя – це безлад, це так важко для мене. Коли я бачу його світлини, це розриває моє серце".

Пані Лі мешкає в одноповерховому сільському домі, який вона ділить із батьками чоловіка та братом.

Родичі пана Б’яня говорять, що були спустошені після його зникненням.

На вибіленій стіні у вітальні - весільні світлини подружжя – наречена та наречений, одягнені в сукню та костюм кремового кольору, перед ними гойдалки, на фоні - ліс.

Image caption Пана Б'яня чекають вдома

Світлини в занадто романтичному стилі, характерному для Китаю – це спогади щасливого минулого. Але для родини Б’яня – це постійне нагадування про того, кого вони втратили. Навіть радість від спілкування з сином не може приховати біль, який відчуває пані Лі.

"Інколи він називає інших людей татом", – каже вона зі сльозами на очах. "Все, чого він хоче – це побачити тата. Я кажу йому, що тато скоро повернеться, що він просто поїхав, щоб заробити гроші".

Більшість із пасажирів на борту літака MH370 були китайцями. Деякі, як пан Б’янь, були заробітчанами, які шукали нових можливостей за кордоном. Інші повертались із відряджень чи конференцій, декілька сімей повертались з відпустки.

Родичі тих, хто був на борту MH370, діляться інформацією та підтримують один одного.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Жінка розписується на стіні, присвяченій жертвам MH370, а також жертвам MH17.

Одна річ об’єднує родичів зниклих безвісти – пошук відповідей на питання. Де літак? Що трапилося на борту? Чи живі ще мої близькі?

Незважаючи на масштабну пошукову операцію з використанням спеціалізованого обладнання, поблизу берегів Австралії не знайдено жодних слідів лайнера.

Об’єднані сумом, родичі створюють онлайн форуми, щоб розгадати таємницю MH370.

Копирайт изображения BBC World Service

Пошуки проводять за допомогою авіаційних блогів, спілкуються з експертами, шукають будь-які докази, які, можливо, пропустили. Група називається Voice 370 і налічує 300 членів із різних країн.

"Найважча річ – це невизначеність", - каже 31-річний Джиммі Ванг, який залишив свою дипломну роботу в Швеції, щоб підтримати свою матір в Китаї.

"Група - дуже важлива. Ти можеш покластися лише на тих, хто в такій самій ситуації, як і ти".

Помилка за помилкою

Джиммі Ванг каже, що вони обговорюють стратегії, як задіяти авіакомпанії та владу в пошуковій операції, щоб дізнатися більше інформації.

Реагуючи на роздратування багатьох родичів, пан Ванг каже, що влада Малайзії робить "помилку за помилкою".

Деякі, як брат пана Б’яня, Ліангвей – переходять до більш рішучих дій.

Копирайт изображения BBC news at Ten
Image caption Маленький Хаохао мріє побачити тата

Він протягом багатьох тижнів їздив до Пекіна чотири години машиною, щоб знайти відповіді. Одного разу його затримали на декілька годин після спроби переночувати разом із іншими родичами в офісі Малайзійських авіаліній, тому що у них не було грошей, щоб заплатити за готель.

Ліангвей каже: "Китайський уряд не допоміг жодним чином. Вони хочуть, щоб ми втішилися компенсацією, залишились вдома й чекали". Він каже, що зниклий літак спустошив його родину.

"Я не можу дивитися на свого племінника. Коли я дивлюся на нього, я бачу очі свого брата. Це велика трагедія для нашої родини, але ми все ще чекаємо. Ми плекаємо надію, що він все ще живий".

На відстані в декілька кроків Хаохао керує маленьким електричним автомобілем. Незважаючи на страждання навколо нього, він виглядає щасливим маленьким хлопчиком.

Попри все, його матір налаштована виховати його якнайкраще. Вона все ще сподівається на диво - що їй не доведеться розповідати Хаохао про батька, який не повернеться додому.

Новини на цю ж тему