Книга року BBC-2014: оберуть найкращу Книгу десятиліття

BBC Україна оголосила про запуск свого щорічного літературного конкурсу, який відзначає найкращі художні твори українською мовою - Книга року BBC - 2014 і Дитяча книга року BBC - 2014 - у партнерстві з культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку.

На честь десятої річниці нагороди, BBC та ЄБРР також оберуть найкращу Книгу десятиліття ВВС.

За десятирічною традицією, початок процесу відбору для Книги року ВВС оголосили під час щорічного Львівського Міжнародного Форуму видавців та Літературного фестивалю.

"Підходячи до десятилітньої відмітки, ми пригадуємо дивовижне розмаїття книг, що їх журі оцінювало протягом десяти років, нові імена, які конкурс відкрив для книголюбів, і видавців, які розміщували логотип Книги року на наступних виданнях книг-переможців. Конкурс Книга року – це плід зусиль усього колективу BBC Україна. Наші журналісти розміщували інформацію про кожну книгу, як то анотації, рецензії, фотографії чи інтерв'ю з авторами. Ми сподіваємося, що сайт bbc.ua залишиться популярним майданчиком для дискусій про сучасну українську літературу", - сказала Ніна Кур’ята, головний редактор ВВС Україна.

З 2012 року, конкурс Книга року BBC проводиться в партнерстві з культурною програмою ЄБРР.

"Культурна програма ЄБРР пишається тим, що в партнерстві з ВВС підтримують сучасну українську літературу для дітей та дорослих. Цього року нам особливо приємно підтримати Книгу року десятиліття ВВС", - сказала Світлана Пиркало, радник з питань культури ЄБРР.

До журі конкурсу Книга Року ВВС входять:

  • Віра Агеєва, професор, Національний університет "Києво-Могилянська академія"
  • Тарас Федюк, поет
  • Ольга Герасим’юк, журналіст
  • Ніна Кур’ята, головний редактор, BBC Україна
  • Світлана Пиркало, письменниця, радник з питань культури ЄБРР

Переможець у кожній категорії отримає винагороду 1000 британських фунтів у гривневому еквіваленті.

Видавці двох книг-переможців матимуть право використовувати логотипи Книги року ВВС в наступних виданнях.

Видавці можуть подати на конкурс до трьох книг у кожній категорії, і до двох нових книг попередніх переможців. Подані книги мають бути художніми творами українською мовою, опублікованими протягом останніх 12 місяців.

Довгі списки в кожній категорії обере команда BBC Україна. Журі оберуть короткі списки і переможців.

Кінцевий термін для подачі творів - 1 жовтня 2014. Переможця оголосять в грудні 2014 року.