"Mustang Wanted": у МВС кажуть, що руфер змінить прізвище

Зірка на Котельницькій набережній Копирайт изображения AP
Image caption Руфер Мустанг зізнався, що це він пофарбував зірку на будинку в центрі Москви

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що Київ не видаватиме Москві українця Павла Ушевця, який відомий як руфер "Григорій Мустанг або "Mustang Wanted".

Хлопець у соцмережі заявив, що це він вивісив український прапор на шпилі висотки в центрі Москви.

Цей інцидент був кваліфікований у Росії як вандалізм та хуліганство.

Росія оголосила Павла Ушевця у міждержавний розшук у межах країн СНД.

Під іншим іменем

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко у Facebook спростував інформацію російських ЗМІ про міжнародний розшук українця.

"Мустанг оголошений ними поки що не в міжнародний розшук по лінії Інтерполу, а в міждержавний - тільки в рамках СНД", - написав радник міністра.

В той же час посадовець каже, що Київ не забов'язаний видавати його Москві.

"Наша Конституція - стаття 25, прямо забороняє видавати для суду громадян України. Також до речі, як і Конституція Росії. Ми повинні були б видати Росії Павла, якби він не був громадянином України, і то в разі, якби наш український суд, перевіривши документи з Росії, вважав за потрібне це зробити", - написав пан Геращенко.

Також посадовець повідомив, що Павло Ушевець має намір змінити ім’я та прізвище, однак не став розголошувати його нових даних.

"Павло Ушевець зібрався змінити прізвище та ім'я, так, щоб вони стали поперек горла в Росії, і навпаки надихали українців на нові звершення. Ми українці сильна і креативна нація, а Павло - один з кращих її синів!", - написав пан Геращенко.

Московська поліція вже затримала більше п'яти осіб за підозрою в причетності до інциденту на висотці, який слідчі кваліфікують як вандалізм та хуліганство.

Руфер Григорій Мустанг заявив про свою відповідальність після першого судового засідання, на якому чотирьох підозрюваних взяли під домашній арешт.

Як доказ він опублікував свою фотографію на шпилі висотки. Також він заявив, що продав відеозапис російському телеканалу LifeNews, а отримані від них гроші передав на потреби добровольчого батальйону "Донбас".

"Визнаю себе винним в "хуліганстві" і готовий постати перед цим самим судом в обмін на звільнення прекрасної сміливою української дівчини - Надії Савченко. Вона точно ні в чому не винна, а я-то хоч зірку пофарбував", - написав він.

Свій вчинок хлопець назвав "арт-перформансом", який він присвятив Дню Незалежності України.

Новини на цю ж тему