Папа Франциск провів масове вінчання у Соборі Святого Петра

Vatican Копирайт изображения AFP
Image caption Це перша подібна вінчальна церемонія під керівництвом Папи Франциска

У Ватикані Папа Римський Франциск повінчав одночасно 20 пар наречених, "що жили у гріху", тобто тих, що жили у громадянському шлюбі.

Церемонія вінчання у Соборі Святого Петра, попри свою масовість, відбувалася за католицькими традиціями: чоловіків супроводжували матері, а жінок – батьки. Хоча серед молодят були пари різного віку. Так, наймолодшій нареченій - 25 років, а найстаршому нареченому - 56.

Багато пар до одруження уже встигли навіть народити нащадків, тож декого до вівтаря супроводжували власні діти.

Після вінчання новоспечені подружжя вирушили на прогулянку Ватиканськими садами для фотографування.

Досі Папа Франциск очолював церковні таїнства хрестин, першого причастя та миропомазання, однак це вперше, коли він зібрав перед вівтарем молодят римської єпархії.

Останнє таке масове одруження у Соборі Святого Петра на чолі із понтифіком відбулося 14 років тому. Тоді, у жовтні 2000 року, Іван Павло II вінчав наречених з нагоди ювілейного року в католицькій церкві.

Копирайт изображения AFP
Image caption Багато пар до одруження жили у громадянському шлюбі
Копирайт изображения AFP
Image caption Церемонія проходила у Соборі Святого Петра у Ватикані

Цьогорічна церемонія вінчання Папи Франциска відбулася саме перед проведенням Міжнародного синоду єпископів з питань сім'ї у жовтні.

Аргентинський понтифік у своїх публічних виступах часто звертає увагу на проблеми сучасної родини. Зокрема, Франциск раніше заявляв, що церква має позбутися "одержимості" у засудженні гомосексуалістів, абортів та контрацепції, та стати більш терпимою, щоб не зазнати краху.

Новини на цю ж тему