ООН: в Україні понад 310 тис. біженців з Криму та Донбасу

Біженці у Луганську Копирайт изображения Getty
Image caption Жителі Луганська, який перебуває під контролем проросійських бойовиків

В Україні зареєстровано 271 тисяча біженців з анексованого Криму та зони проведення антитерористичної операції.

В ООН заявляють, що кількість внутрішніх переселенців в Україні перевищує 310 тисяч.

Закон для переселенців

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у понеділок оприлюднило заяву, в якій закликало український парламент підтримати законопроект щодо внутрішньо переміщених осіб".

В ООН сподіваються, що цей документ допоможе переселенцям, які, як відзначають в управлінні, сьогодні потребують доступу до освіти, медичної допомоги, житла, робочих місць і "навіть продуктів і теплого одягу".

"Ми сподіваємося, що український парламент схвалить проект закону "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", - сказано в заяві управління.

Згідно з даними ООН, отриманих з офіційних джерел, в Україні налічується щонайменше 310 тисяч внутрішньо переміщених осіб з Криму та Донбасу.

Також у понеділок голова комітету Верховної Ради з прав людини та депутат від фракції УДАР Валерій Пацкан закликав депутатів підтримати законопроект щодо правового захисту переселенців.

На прес-конференції у Києві він заявив, що законопроект встановлює гарантії захисту переселенців, а також створює передумови для комплексних державних програм щодо переселенців.

Окрім того, з його слів, цей закон дасть можливість переселенцям взяти участь у голосуванні на позачергових парламентських виборах.

В той же час уповноважений президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях, народний депутат Ірина Геращенко заявила, що в Україні 271 тисяча офіційно зареєстрованих переселенців з анексованого Криму та зони проведення АТО.

"На сьогоднішній день офіційно зареєстровані 271 тис. осіб, з яких 87 тис. - це діти", - сказала пані Геращенко на прес-конференції у понеділок, передає агенція "Інтерфакс".

Згідно з останніми даними ООН, понад 2 млн людей залишаються у зоні бойових дій на Донбасі.

Новини на цю ж тему