Amnesty: китайські фірми експортують знаряддя для тортур

електрошокер Копирайт изображения EPA

Дедалі більше китайських компаній експортують знаряддя для тортур - електрошокери і металеві кийки з шипами, про це заявила правозахисна організація Amnesty International у своєму звіті.

У цій торгівлі беруть участь понад 130 фірм, які своїми діями сприяють насильству в Африці та Азії, йдеться у доповіді організації.

Деякі знаряддя автори доповіді називають "жорстокими за своєю суттю" і вимагають їх заборонити.

Інші товари, які експортують з Китаю, можуть використовуватись для вчинення порушень.

Порушення прав людини

"Деякі з товарів, без сумнівну, використовується у законних правоохоронних операціях, але Китай також експортує знаряддя, які призводять до нелюдських наслідків або становлять істотну небезпеку порушень прав людини правоохоронними органами інших країн", - йдеться у доповіді.

Торік верховний суд Китаю заборонив тортури, але, за словами активістів, порушення прав затриманих і далі є поширеним явищем.

Amnesty International заявляє, що Китай - єдина велика країна, що виготовляє кийки з шипами, які "спеціально розроблені як знаряддя тортур".

За словами організації, сім китайських компаній рекламували ці товари, 29 компаній продавали електрошокові кийки.

"Ці пристрої дозволяють силовикам завдавати вкрай болісні численні удари по чутливих ділянках тіла, зокрема геніталіях, горлу, паху або вухах, і не залишають тривалих слідів", - зазначають автори доповіді.

Китайські компанії продають ці знаряддя зокрема до таких країн, як Сенегал, Єгипет, Гана, Камбоджа і Непал.

Новини на цю ж тему