На Волині перепоховали жертв Другої світової

У Володимирі-Волинському, що на Волині, перепоховали останки українців, поляків та євреїв, розстріляних під час Другої світової війни.
Image caption Історики припускають, що знайшли поховання жертв нацистського та радянського режимів

У Володимирі-Волинському, що на Волині, перепоховали останки українців, поляків та євреїв, розстріляних під час Другої світової війни.

Священики трьох національностей здійснили спільний молебень, передає кореспондент ВВС Україна.

Рештки розстріляних археологи знайшли 4 роки тому під час реставрації мурів замку Казимира Великого XIV ст.

З того часу спільна українсько-польська експедиція держпідприємства "Волинські старожитності" та Ради Охорони Пам'яті Боротьби і Мучеництва ексгумувала 1140 останків.

Лише цього року виявили 6 нових поховальних ям. У них - рештки 1494 людей, доля яких невідома.

Жертви 1941-1942 років

У деяких ямах знайшли багато гільз ТТ, польських військових ґудзиків, військового взуття, натільних католицьких хрестиків і медальйонів. Це дає можливість припустити, що ексгумовані - польські військовослужбовці, що були інтерновані радянською владою і розстріляні НКВС.

За словами голови Українського національного інституту пам'яті Володимира В'ятровича, про знайдених невідомо нічого, жодних документів про розстріли не збереглося.

"Це дуже символічне місце, яке поєднало в спільній могилі жертв двох тоталітарних режимів... Ймовірно, що найбільші вбивства тут були влітку 41-го року при відступі радянської влади. Натомість вже німецькі репресії почалися у кінці 41-го року, а потім, у 42-у році вони торкнулися єврейського населення", - припускає Володимир В'ятрович.

Присутні на молебні місцеві мешканці казали, що мало що знають про ті тяжкі дні у Володимирі. Чули найбільше про розстріли євреїв.