Правила конкурсу Книга року ВВС

Премія "Книга року ВВС", що становить еквівалент 1000 британських фунтів в українських гривнях, буде вручена автору найкращої книжки художньої прози та автору найкращої дитячої книги.

Переможців визначає журі. Приз не може бути розділений.

  • Книжкова премія

а) Українські видавництва пропонують до трьох найменувань повнорозмірних книжок прози, які братимуть участь у номінації "Книга року ВВС", та до трьох найменувань прози для дітей, які братимуть участь у номінації "Дитяча Книга року ВВС".

Видавництво може додатково подавати нові книги авторів, чиї твори попередньо вигравали конкурс "Книга року ВВС". Також ВВС та/або призначене нею журі залишає за собою право номінувати до трьох найменувань книжок.

Видавництва надсилають свої пропозиції електронною поштою на адресу: ukrainian.section@bbc.co.uk (з позначкою "Книга року ВВС"), а видання, подані на конкурс, доставляють у кількості 8 примірників кожного видання, на адресу Київ 04070, Іллінська, 8, 2 під’їзд, 5 поверх, ВВС Україна.

У електронному листі слід вказати контактні деталі видавництва, номінації, на які подаються надіслані ними видання, а також надати анотацію до книги.

б) Довгий список премії Книга року ВВС складає редакція ВВС Україна.

в) Члени журі визначають короткий список (шорт-ліст) із п'яти або менше видатних книжок, запропонованих на Премію. Для того, щоб увійти до цього списку, книжка має мати повну підтримку принаймні одного із членів журі. Після цього члени журі обирають переможця.

г) Членів журі обирає ВВС Україна. Премією опікується головний редактор та продюсери ВВС Україна, на яких покладається відповідальність за проект "Книга року ВВС".

  • Читацька премія

а) Премія "Читач року ВВС" (речовий приз) вручається автору найкращої рецензії на книжку із довгого списку, прийнятої до розгляду. б) Члени журі відповідають за укладення короткого списку до 5 видатних рецензій, поданих на Читацьку премію. в) Члени журі відповідають за визначення остаточного переможця.

  • Книжки, які приймаються до розгляду

а) Брати участь у конкурсі "Книга року ВВС" може будь-яке повнорозмірне видання художньої прози українською мовою. Особливу увагу члени журі звертатимуть на твори, темою яких є соціальна, расова та етнічна толерантність.

б) Авторам книжок, поданих на конкурс, на момент оголошення старту щорічної премії має виповнитися 18 років. в) Автори мають бути живими на момент визначення книжки-переможця. г) Не допускаються до участі українські переклади книг, написаних іншою мовою. ґ) Книжка мусить бути опублікованою накладом не менш ніж 1000 примірників і бути в продажу на момент оголошення довгого списку. Книги-учасниці конкурсу "Книга року ВВС" мають бути виданими між вереснем попереднього та вереснем поточного років. д) Книжка не мусить містити наклепів, не мусить розпалювати будь-яку ворожнечу і загалом мусить відповідати стандартам мовлення ВВС. е) Дитячі книжки розглядаються в окремій номінації "Дитяча Книга року ВВС". є) Книжка мусить бути оригінальною роботою автора і не порушувати копірайту чи інших прав третіх сторін. ж) Автор не може бути співробітником ВВС, близьким родичем співробітника ВВС чи будь-кого іншого, пов'язаного з премією. з) Всі книжки-учасниці мають бути опублікованими в Україні між певними визначеними датами, але публікація книжки поза межами України не вважається дискваліфікацією. и) Рішення адміністратора конкурсу щодо того, чи книжка може брати участь у конкурсі, є остаточним, і листування з цього приводу не вестиметься. і) Жодного автора не дискваліфікують із тієї причини, що він чи вона раніше вигравали цю чи будь-яку іншу премію.

  • Участь видавництв у книжковій премії

а) Видавництво, номінуючи той чи інший твір, повинно надати ВВС вісім примірників твору, якщо він уже вийшов друком, або вісім роздрукованих рукописів, якщо книжка готується до друку. ВВС Україна зобов'язується не поширювати рукописи поза межами кола організаторів конкурсу. Книги чи рукописи повертатися не будуть. б) Книгам, що увійдуть до короткого списку Премії, надається право користуватися спеціально розробленим логотипом премії "Книга року ВВС".

  • Рецензії, які приймаються до розгляду

а) У конкурсі читацьких рецензій може брати участь позитивна чи негативна рецензія будь-якої книжки з довгого списку, обсягом від 500 до 1000 слів, написана українською мовою будь-яким резидентом України (окрім авторів книжок, що увійшли до довгого списку) і подана поштою чи електронною поштою від моменту оголошення довгого списку до окремо оголошеного дедлайну. б) Подаючи рецензію, її автор висловлює свою згоду з правилами "Книги року ВВС", підтверджує своє авторство рецензії, погоджується на її використання та поширення ВВС Україна у будь-якому чи всіх її матеріалах на сайті ВВС Україна (статтях, інтерв’ю, новинах, прес-релізах, аудіо-, відео- та фотоматеріалах) та промо-матеріалах без жодної фінансової компенсації. в) Рецензія має бути оригінальною роботою автора і не порушувати копірайту чи інших прав третьої сторони. г) Автор рецензії не може бути співробітником ВВС, близьким родичем співробітника ВВС чи будь-кого іншого, пов'язаного з премією. ґ) Рішення адміністратора конкурсу щодо того, чи рецензія може брати участь у конкурсі, є остаточним, і листування з цього приводу не вестиметься.

  • Загальні правила

а) ВВС Україна зберігає за собою право скасувати цей конкурс на будь-якому етапі, якщо, на її думку, це є необхідним, або якщо постануть обставини поза її контролем. б) ВВС Україна зберігає право відмовити книжці в участі з будь-якої причини на свій цілковитий розсуд. в) Буде вважатися, що учасники "Книги року ВВС" погодилися з цими правилами і погоджуються їх дотримуватися, беручи участь у конкурсі. г) Надані книжки не повертаються. ґ) Учасники фінальних стадій конкурсу мусять заповнити формуляр учасника. д) Ці правила відповідають законодавству Англії та Валлії.