ООН: 80% біженців з України на Захід хочуть в ЄС

Прапор ДНР Копирайт изображения Reuters
Image caption В ООН радять світовій спільності готуватися до нових біженців із конфліктних зон

За минулий рік кількість українців, які шукають притулок в розвинених країнах, зросла майже вшестеро, повідомляють в ООН.

Там пов'язують такі зміни з боями на Донбасі і кажуть, що через війни кількість біженців зросла по всьому світу майже на чверть.

Якщо в першому півріччі минулого року заяви про притулок в розвинених країнах написали 700 українців, то за такий самий період 2014 року їх уже було 4100. Про це йдеться в новому звіті Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН).

Понад 80% з тих, хто написав заяви, хотіли переїхати до ЄС, близько 10% - до США і Канади.

В абсолютних цифрах найчастіше українці просили притулку в Польщі – 820 заяв, США – 520 та Італії – 350.

Переважна більшість біженців з України тікають до Росії. За даними ООН, наприкінці серпня їх було 207 000.

Світова тенденція

Збільшення кількості людей, які шукають притулку в розвинених країнах, – світова тенденція, кажуть в ООН.

Головним рушієм цього є війни в Сирії та Іраку і нестабільність в Афганістані й Еритреї.

Від початку січня і до кінця червня притулку в країнах Північної Америки, Європи та деяких державах Азії попросили понад 330 000 людей. Це майже на чверть більше, ніж за такий самий період минулого року.

"Ми явно перебуваємо на початку ери розпалювання конфліктів, – сказав Верховний комісар ООН з питань біженців Антоніо Ґутеррес. – Глобальна система гуманітарної допомоги вже зазнає значних труднощів".

За словами пана Ґутерреса, світові варто готуватися до того, що в найближчі роки через неспроможність мирно вирішити конфлікти дедалі більше людей потребуватимуть переселення і опіки.

Понад дві третини шукачів притулку в промислово розвинених країнах подають заяви лише в шість країн: Німеччину, США, Францію, Швецію, Туреччину й Італію.

Натомість серед біженців загалом знизилася популярність країн Центральної Європи, таких як Угорщина і Польща.

Найбільше людей тікають з Сирії – майже 49 000 за перші шість місяців цього року, Іраку – понад 21 000, Афганістану – понад 19 000 та Еритреї – майже 19 000.

Новини на цю ж тему