Сексуальне життя студентів Каліфорнії регулюватиме закон

Каліфорнія Копирайт изображения Reuters

Каліфорнія стала першим американським штатом, який схвалив законодавчо врегулювати сексуальну активність студентів у кампусах державних університетів.

Губернатор штату Джеррі Браун підписав так званий закон "Так означає так" ("Yes means yes").

За документом, перш ніж вдатися до будь-якого виду сексуальних втіх, студенти мають заручитися "позитивно вираженою, ясною і добровільною" згодою усіх учасників.

Закон передбачає, що це має бути саме згода, а не "мовчання чи недостатній спротив". Правники водночас зазначають, що згода може бути і не вербальною, проте однозначною.

При цьому документ каже, що особа, що перебуває у стані сну, алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а також без свідомості таку згоду дати не може.

Кожна п'ята жінка

У січні цього року президент Сполучених Штатів Барак Обама виступив з ініціативою боротьби з сексуальним насиллям, зокрема, у студмістечках.

"Так означає так" - перший у США закон, який робить "позитивну згоду" принципом політики боротьби зі зґвалтуваннями.

За оцінками американської влади, кожна п'ята жінка за роки навчання в університеті зазнає сексуальних домагань.

Згідно з даними міністерства освіти США, у десятках університетів та коледжів країни виявили порушення, допущенні при розслідуванні таких інцидентів.

Як сподіваються прибічники нового закону, він змінить уявлення суспільства про те, що таке зґвалтування.

"Існує поширена думка, що якщо напад не пов'язаний з яскраво вираженими насильницькими діями, то він не вважається зґвалтуванням", - заявила виданню San Jose Mercury News активістка Університету Берклі Софі Карасек.

Водночас критики зазначають, що новий закон "небезпечно розширює тлумачення терміну "сексуальне домагання".

Представники громадської організації "Національна коаліція на підтримку чоловіків" засудили документ, назвавши його "чоловіконенависницьким".

Вони стверджують, що за допомогою ухваленого закону "можуть бути зруйновані невинні життя", оскільки документ, за їхніми словами, заохочує хибні звинувачення.

Новини на цю ж тему