Як парасолька стала символом протесту Гонконгу

Копирайт изображения AFP

Коли відкрили каністри із сльозогінним газом і здійнялася димова завіса, у демонстрантів Гонконгу були лише парасольки, щоб себе захистити. Парасолі взяли лише тому, що в розпал дня було дуже спекотно.

З тих пір зображення парасольок розсилають в знак солідарності. "Парасолькова революція" стала протестним арт-явищем інтернету.

Разом із жовтою стрічкою парасолька - неофіційна "ікона" вуличних протестів Гонконгу.

Коли йде дощ

"Відкрийте парасольки", - радили один одному протестувальники Гонконгу. Образ демонстрантів, що тримають свої парасольки, захищаючись від сруменів перцевого аерозолю чи сльозогінного газу став дуже популярним та отримав багато коментарів.

Впродовж кількох останніх років гонконгський художник Кейсі Вонг відслідковував розвиток явища протесту як мистецтва, оскільки мешканці Гонконгу почали частіше виходити на вулиці міста із протесними акціями. В понеділок вранці, після ночі, коли було ще більше сльозогінного газу і ще більше сутичок, він виклав на своїй сторінці у Facebook заклик до художників створити дизайн для хештегу Hong Kong's #Umbrella revolution.

Він переконаний, що сучасне мистецтво є зрозумілою для кожного платформою для участі та захисту, а також образів, якими вона наповнена.

"Мене надихнули образи людей, які захищалися за допомогою звичайних предметів побуту. Цей контраст був дуже знаковим. З одного боку - жорстокість поліції, а з іншого - ці бідні парасольки", розповів ВВС пан Вонг.

Копирайт изображения BBC World Service

"Із звичайного буденного предмету парасолька перетворилася на символ непокори, символ опору".

На його думку, інтернет виніс протестний рух за межі вулиць Гонконгу: "Не обов'язково бути у певному місці у певний час. Набагато більше людей можуть приєднатися до цього протесту, завдяки технічним можливостям".

Чарлі Кемпбелл з видання Time поділився на своїй сторінці у Twitter світлиною парасольок на вулицях Гонконгу.

Джеймс Фаллоус з Atlantic Monthly опублікував повідомлення від читача в Гонконзі: "Коли ми відчули загрозу, ми відкрили парасольки і підняли руки".

Пов'яжи жовту стрічку

Гонконгці взяли символічні слова пісні Тоні Крісті "Пов'яжи стрічку навколо старого дуба". Багато користувачів Facebook змінюють свої профільні фотографії на зображення жовтої стрічки на чорному тлі.

Користувач Instagram natsushimo опублікував зображення жовтої стрічки, пов'язаної навколо бильця у Гонконгському університеті. Повідомляють, що студенти, які не відвідують акції протесту і працюють в школі, також носять жовті стрічки.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Пов'яжи жовту стрічку вважається чимось накшталт гімну у блогосфері Гонконгу

Безліч хештегів

Гонконгці трохи розгубилися у безлічі хештегів для тих, хто хоче отримувати останні новини з вулиць або висловити свою солідарність. #UmbrellaMovement є одним з тих, які багато хто вважає, найкращим.

Але інші натхненні особи викладають свої коментарі у #yellowribbon.

У Twitter аккаунті факультету журналістики китайського університету Гонконгу виклали зображення жовтої стрічки, пов'язаної навколо камери-дрону за декілька хвилин до її польоту. Крім того, демонстранти використовують хештег #OccupyHK.

Символічною стала дата початку протесту, про що свідчить хештег # 926. Онлайн підтримка протестів з'явилася також у інших соцмережах, таких як Tumblr та Facebook. Навіть серія подібних студентських демонстрацій на площі Тяньаньмень у 1989 році знайшла своє відображення у #8964, де крім підтримки, користувачі висловлюють побоювання щодо ситуації на вулицях Гонконгу.

Новини на цю ж тему