Cекретна служба США визнає провал охорони у Білому домі

Джулія Пірсон Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Директор Секретної служби визнала прогалину в роботі, але обіцяє виправитися

Директор Секретної служби США Джулія Пірсон сказала, що план охорони Білого дому не був виконаний належним чином, коли сторонній чоловік проник у приміщення. Пані Пірсон назвала цей інцидент неприйнятним і заявила, що таке більше ніколи не повториться.

Директор Секретної служби давала свідчення щодо інциденту, який стався 19 вересня, перед членами комітету американського Конгресу.

42-річний Омар Гонсалес переліз через огорожу, пробіг через галявину Білого дому, відчинив незакриті двері будівлі і зайшов усередину. Охорона його зупинила далеко всередині приміщення.

"Очевидно, що наш план заходів охорони не був належним чином реалізований, - сказала пані Пірсон. - Я беру на себе всю повноту відповідальності. Те, що сталося, неприйнятне і більше ніколи не повториться".

Директор Секретної служби додала, що її підлеглі затримали 16 людей, які перестрибнули через огорожу Білого дому протягом минулих п'яти років. З них шестеро зробили це 2014 року.

У вівторок пані Пірсон відповідала за запитання конгресменів Комітету з нагляду і урядової реформи Палати представників США.

Перегляд заходів

За словами пані Пірсон, вона наказала провести повний перегляд заходів безпеки Білого дому.

Голова комітету Даррелл Ісса, республіканець, заявив, що Білий дім має бути одним із найбільш безпечних об'єктів світу, однак інцидент 19 вересня виявив серйозні проблеми і прогалини в роботі Секретної служби.

Image caption Гонсалес із дружиною Самантою на фото без дати

Президент Обама із родиною не був у Білому досі під час інциденту. Він вилетів на борту президентського вертольота за 10 хвилин до проникнення сторонньої особи в його резиденцію.

Пану Гонсалесу висунуто звинувачення в незаконному проникненні в заборонене приміщення і в тому, що він мав при собі небезпечну зброю.

Він уже відомий американським правоохоронцям, бо в липні його зупинила поліція в штаті Вірджинія. У нього в машині виявили дві потужні гвинтівки, чотири пістолети і іншу вогнепальну зброю та патрони, а також мапу з позначеним на ній Білим домом.

Один з правоохоронців сказав агентству Associated Press, що агенти Секретної служби влітку двічі допитували Гонсаленса, але не виявили доказів того, що він становив загрозу безпеці.

Новини на цю ж тему