Обама їхав у ліфті з озброєним чоловіком

Копирайт изображения Reuters
Image caption Агент Секретної служби

У вівторок стало відомо про новий промах Секретної служби, яка відповідає за безпеку американського президента: Барак Обама проїхався в ліфті разом з озброєною людиною, яка мала судимості за напад.

Інцидент трапився 16 вересня, коли пан Обама відвідував Центр контролю і упередження захворювань у Атланті. Він їхав у ліфті з охоронцем, який працював на умовах контракту.

Цей випадок суперечить протоколу безпеки, за яким мати зброю в присутності президента можуть лише члени Секретної служби.

Про інцидент стало відомо в вівторок - за кілька годин після того, як керівника Секретної служби жорстко розкритикували в Конгресі через іншу проблему з безпекою.

Секретна служба офіційно підтвердила новий промах, але відмовилася його коментувати.

Один американський конгресмен у зв'язку з цим закликав перевірити роботу відомства "від голови до п'ят".

Зброю у охоронця знайшли після того, як він почав знімати на відео президента в ліфті, і агенти Секретної служби його обшукали.

Як повідомляють, чоловіка одразу ж звільнив його керівник, який прибув на місце події. Він попросив у працівника віддати пістолет, здивувавши Секретну службу: агенти не знали, що працівник озброєний.

За даними Washington Post, охоронець мав три судимості за напади.

"Ця людина стояла на відстані витягнутої руки від президента і мала зброю", - заявив конгресмен від штату Юта, якому про інцидент розказав невідомий викривач.

Нова халепа звалилася на Секретну службу наступного дня після того, як голова відомства Джулія Пірсон взяла на себе відповідальність за вторгнення в Білий дім.

19 вересня 42-річний Омар Гонзалес переліз через паркан президентської резиденції, перебіг газон, зайшов у незачинені двері і пройшов кілька кімнат, поки його не схопила охорона.

Попередні промахи Секретної служби

  • Листопад 2009 року: пара з Вірджинії, яка знімала реаліті-шоу, змогла пройти крізь пост Секретної служби на вечерю, яку давали на честь візиту прем'єр-міністра Індії Манмохана Сінгха.
  • Листопад 2011 року: чоловік припаркувався біля південної сторони Білого дому і відкрив вогонь із гвинтівки, влучивши в резиденцію щонайменше сім разів. Секретна служба не знала про напад цілих чотири дні - поки економка не помітила пошкоджень.
  • Квітень 2012 року: одинадцять працівників Секретної служби, які готували візит президента на саміт у Колумбії, привели у готель секс-працівниць. Після того, як один агент не заплатив за ніч 800 доларів, як було домовлено, одна з жінок розповіла про це пресі. Пізніше слідчі заявили, що агенти порушили протокол, бо "споживали надмірну кількість алкоголю і часто навідувалися в сумнівні установи поза чергуванням".
  • Листопад 2013 року: один із працівників служби влаштував сварку, вимагаючи пустити його в кімнату готелю Hay Adams Hotel, де жила жінка. Вікна цього готелю виходили на Білий дім. У кімнату залетіла куля з його табельної зброї.
  • Березень 2014 року: трьох членів елітної групи відправили додому з Голландії, де вони готували візит президента, бо один із агентів зомлів через сп'яніння. Чоловіки пили до 2:30 ночі, хоча о 10 ранку наступного дня мали заступити на чергування.

Новини на цю ж тему