РНБО: біля аеропорту в Донецьку від ранку триває бій

Аеропорт Копирайт изображения EPA

Від ранку довкола аеропорту Донецька триває бій, сепаратисти "систематично порушують" досягнуті домовленості про припинення вогню, повідомляють в РНБО.

"Сьогодні о шостій ранку штурм аеропорту поновився. Зараз триває бій", - заявив речник інформцентру РНБО Андрій Лисенко під час брифінгу.

За його словами, протягом середи після обстрілів з танків та "Градів" бойовики чотири рази штурмували аеропорт.

"Усі напади було відбито з великими втратами з боку терористів", - наголосив пан Лисенко.

Раніше у РНБО заявили, що внаслідок боїв у середу ввечері, українські десантники вбили сімох бойовиків та ще понад десять поранили.

Незалежного підтвердження цієї інформації немає, у "ДНР" інформацію про власні втрати не надають.

Андрій Лисенко також звинуватив бойовиків в обстрілі населених кварталів Донецька, де у середу загинули 9 місцевих жителів.

Представники "ДНР", зі свого боку, неодноразово заявляли, що українські військові обстрілюють житлові квартали.

Контроль над аеропортом

Українські силовики кажуть, що нині територія Донецького аеропорту перебуває під контролем сил АТО.

Водночас керівництво самопроголошеної "ДНР" заявило про те, що контролює майже всю територію аеропорту, окрім приміщення колишнього терміналу. За словами сепаратистів, у цій будівлі "є підземні комунікації, через які українські військові отримують підкріплення".

Між тим так званий "прем'єр-міністр" самопроголошеної "Донецької народної республіки" Олександр Захарченко сказав агенції "Інтерфакс", що сепаратисти контролюють 90% території аеропорту. "Через два, максимум три дні донецький аеропорт перейде під наш контроль", - заявив він.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Обстріли

У штабі АТО також повідомляють про продовження нічних обстрілів українських позицій біля селищ Красногорівка, Трудівське, Рідкодуб, Никішіне, Малорлівка, кургану Гостра Могила.

Водночас речник АТО Владислав Селезньов наголосив, що ситуація в районі Маріуполя - стабільна.

"Рішення штабу АТО спрямовані на побудову ефективної лінії оборони, мінімізацію втрат особового складу та техніки, а також отримання переваги на конкретно визначених оперативних ділянках", - говорять у прес-центрі Антитерористичної операції.

Новини на цю ж тему