Столтенберг закликав РФ переглянути позицію по Україні

Єнс Столтенберг Копирайт изображения EPA

Новий генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний альянс хоче мати конструктивні зв'язки з Росією, однак вона має змінити свою позицію по Україні.

Він додав, що його організація прагне "побачити чіткі зміни у діях Росії".

НАТО звинувачує Росію у підтримці проросійських сепаратистів у східній Україні та постачанні їм важкого озброєння та солдатів.

Росія визнає, що на Донбасі воюють лише російські "добровольці". Тим часом обстріли Донецька поставили під загрозу дотримання перемир'я на Донбасі.

"Ми маємо побачити, що Росія змінила свою поведінку та свої дії й повернулася до виконання зобов'язань відповідно до міжнародного права", - заявив Єнс Столтенберг у Брюсселі під час своєї першої прес-конференції на новій посаді.

Колишній норвезький прем'єр-міністр та лівоцентристський політик Єнс Столтенберг з 1 жовтня змінив на посаді Генерального секретаря Альянсу данця Андерса Фог Расмуссена.

"Сильне НАТО"

НАТО посилює свою присутність у колишніх комуністичних країнах, які розташовані біля західних кордонів Росії та є членами Північноатлантичного альянсу.

"Я не бачу протиріччя між сильним НАТО та продовженням наших зусиль щодо побудови конструктивні відносини з Росією", - сказав Єнс Столтенберг.

Генсек НАТО додав, що Альянс продовжуватиме підтримувати Україну як "незалежну, суверенну та стабільну" націю.

Україна не входить до НАТО, але керівництво організації заявило про те, що її країни-члени можуть постачати зброю українській армії, якщо в них буде таке бажання.

Після анексії Росією Криму Північноатлантичний альянс згорнув співпрацю з РФ, однак залишив можливості для політичної комунікації.

Новини на цю ж тему