У Москві помер засновник Театру на Таганці Юрій Любимов

Юрій Любимов Копирайт изображения AFP
Image caption Постановки Юрія Любимова не раз привозили на гастролі до Києва

У Москві на 98-му році життя помер видатний режисер, засновник Театру на Таганці Юрій Любимов, повідомляють російські ЗМІ.

Минулого четверга його у серйозному стані доправили до Боткинської лікарні в Москві.

"Лікарі робили все можливе, щоб поставити його на ноги, але хвороба виявилася сильнішою", - наводить "Інтерфакс" слова співрозмовника в медичних колах.

Юрій Любимов народився 30 вересня 1917 року.

У 1964 році він заснував Театр на Таганці. До того часу він вже був відомим кіноактором і актором московського Театру імені Вахтангова.

Театр-дисидент

Театр на Таганці відкрився виставою Любимова "Добра людина з Сезуана" - за п'єсою Бертольта Брехта.

До трупи увійшли випускники курсу Любимова із Щукінського театрального училища. До них приєдналися Володимир Висоцький, Валерій Золотухін, Леонід Філатов, Веніамін Смєхов, Алла Демидова та інші актори, які незабаром стали знаменитими.

Довгі роки Театр на Таганці був одним з найбільш модних театрів Москви. При цьому у нього була репутація дисидентського театру.

На початку 1980-х у Юрія Любимова загострився конфлікт з радянським партійним керівництвом. Після смерті Висоцького влада заборонила виставу, присвячену його пам'яті. Під заборону потрапила і постановка Любимова "Борис Годунов". У 1984 році, перебуваючи за кордоном, Любимов дав інтерв'ю Times, в якому піддав критиці радянську культурну політику.

Після цього влада позбавила його радянського громадянства і звільнила з посади художнього керівника Таганки. Кілька років Любимов жив і працював за кордоном.

У театрі до кінця

У 1989 році, в розпал перебудови, Юрій Любимов повернувся до Радянського Союзу і знову очолив Таганку.

У червні 2011 між Юрієм Любимовим і трупою театру на гастролях в Чехії відбувся конфлікт. З 15 липня 2011 року він не працював в Театрі на Таганці.

В останні роки життя Юрій Любимов співпрацював з іншими театрами. В червні 2013 року в "Большому театрі" відбулася прем'єра опери "Князь Ігор" у його постановці. 20 травня 2014 в театрі "Нова опера" відбулася прем'єра опери-буф "Школа дружин" за комедією Мольєра у постановці Любимова.

Новини на цю ж тему