"Нобелем" з літератури нагородили француза Патріка Модіано

Патрік Модіано Копирайт изображения AFP Getty
Image caption Патрік Модіано видав свій перший роман "Площа Зірки" у 1968 році

Лауреатом Нобелівської премії з літератури 2014 року став французький автор історичних романів Патрік Модіано.

Нобелівський комітет назвав письменника, твори якого часто торкаються теми нацистської окупації Франції, "Марселем Прустом сучасності".

Цьогорічна сума Нобелівської премії становить 1,1 мільйона доларів.

Серед попередніх лауреатів премії - такі літературні гіганти, такі як Редьярд Кіплінг, Тоні Моррісон та Ернест Гемінґвей.

Модіано випередив таких фаворитів за ставками у букмекерів, як японський письменник Харукі Муракамі та кенійський письменник, поет і драматург Нгугі ва Тхіонго.

Попереднім французьким письменником, який отримував цю премію, був Жан-Марі Густав Ле Клезіо, що став лауреатом 2008 року.

Минулого року Нобелівську премію з літератури отримала канадська письменниця Еліс Манро.

"Мистецтво пам'яті"

За словами комітету, Медіано отримав нагороду за "мистецтво пам'яті", яке дозволило йому в своїх романах осягнути долі людей і описати життя в умовах окупації.

"Це людина, яка написала багато книг, що перегукуються між собою..., книг про пам'ять, ідентичність і жагу", - сказав секретар Шведської академії Пітер Енглунд.

Прем'єр-міністр Франції Мануель Вальс, якого цитує агенція Reuters, заявив, що Модіано - "без сумніву, один із найвидатніших письменників" останніх років.

Патрік Модіано народився 1945 року в передмісті Парижа у родині бізнесмена і актриси.

Перший роман письменника "Площа Зірки" (La Place de l'Etoile) був опублікований 1968 року.

1978 року його роман "Вулиця темних крамниць" (Rue des boutiques obscures) був удостоєний Гонкурівської премії - найпрестижнішої літературної премії Франції.

Патрік Модіано також брав участь у написанні сценарію до фільму "Лакомб Люсьєн" про життя французького підлітка під час німецької окупації.

2012 року письменник отримав Австрійську державну премію з європейської літератури.

Новини на цю ж тему