Михайло Горбачов потрапив до лікарні

Михайло Горбачов Копирайт изображения Getty
Image caption Михайло Горбачов страждає на важку форму діабету.

Екс-президента СРСР Михайла Горбачова шпиталізували через погіршення самопочуття.

Про причини загострення хвороби не повідомляють, проте відомо, що 83-річний політик страждає на важку форму діабету.

"У мене останні сім днів стан був більш-менш, але сьогодні я в лікарні. Сталося загострення. Я лежу під моніторингом, весь у дротах", - розповів Михайло Горбачов "Російській службі новин" у четвер увечері.

Раніше російські ЗМІ кілька разів передчасно повідомляли про смерть радянського лідера - після того, як його відвозили до лікарні. Згодом пан Горбачов особисто спростовував ці заяви.

Улітку цього року екс-президент знову опинився в лікарні і через це навіть не поїхав на похорон свого колишнього соратника - екс-президента Грузії Едуарда Шеварднадзе.

Але вже в середині липня пан Горбачов написав листа канцлеру Німеччини Ангелі Меркель, в якому висловив упевненість, що зможе приїхати до Німеччини на листопадові урочистості з нагоди 25-ї річниці падіння Берлінського муру.

Журналісти "Російської служби новин", які повідомили про останню шпіталізацію пана Горбачова, намагалися взяти в нього коментар з приводу оголошення лауреата Нобелівської премії миру, але політик пояснив, що через хворобу не стежить за "нобелівським тижнем".

Михайло Горбачов отримав Нобелівську премію миру в 1990 році з формулюванням "на знак визнання його провідної ролі у мирному процесі, який характеризував важливу складову частину життя міжнародного співтовариства".

Новини на цю ж тему