У Росії обмежили участь іноземців у медіабізнесі

Володимир Путін Копирайт изображения Getty Images
Image caption Закон про обмеження іноземних акціонерів у капіталі ЗМІ передбачає перехідний період

Президент Росії Володимир Путін підписав закон про обмеження максимально можливої частки іноземних акціонерів у капіталі російських ЗМІ. Це викликало критику з боку професійної спільноти журналістів.

Відповідно до закону, іноземцям може належати тільки до 20% капіталу ЗМІ. Раніше вони могли володіти до 50%.

Закон також забороняє іноземцям, особам без громадянства та росіянам, які мають громадянство інших країн, бути засновниками ЗМІ.

Під дію цього закону підпадають більшість російських глянцевих журналів, а також, такі ділові видання як "Комерсант", "Ведомости" і Forbes.

Документ передбачає, що перехідний період триватиме до січня 2017 року.

"Холодна війна"

Один з авторів законопроекту, депутат від Ліберально-демократичної партія Росії Вадим Дєньгін заявив з трибуни Держдуми РФ під час розгляду закону наприкінці вересня, що його необхідність продиктована "холодною війною" проти Росії.

Єдиний депутат, який виступив проти закону - Дмитро Гудков зі "Справедливої Росії" - сказав, що газету "Ведомости" читають у всіх органах влади.

Автори законопроекту посилалися на іноземний досвід.

Однак у США, Канаді, Великобританії та інших західних країнах подібні обмеження стосуються тільки телебачення і радіо, тоді як в Росії обмежать іноземну участь у всіх ЗМІ.

Рада при російському президенті Росії з розвитку громадянського суспільства і прав людини назвала цей закон суперечливим і таким, що створює колізії.

Іноземний капітал в російських ЗМІ

  • Sanoma Independent Media (Фінляндія) - видає газету "Ведомости", а також англомовні The Moscow Times та The St. Petersburg Times. Випускає журнали Cosmopolitаn, Men’s Health, Women’s Health, Harper 's Bazaar," Домашний очаг "; National Geographic Росія і "Популярна механіка"; журнал про менеджмент Harvard Business Review Росія; глянцові газети "На Рубльовці" і "На Новій Ризі".
  • Axel Springer Росія (Німеччина) - видає діловий журнал Forbes, журнали про зірок і знаменитостей "OK!" і "Gala Биография", науково-популярні журнали про подорожі, природу і навколишній світ GEO.
  • Condé Nast Росія (США, Advance Publications) випускає глянцеві журнали - Vogue, GQ, Glamour, AD, Tatler.
  • Bauer Media Group (Німеччина) - видає газети і журнали жіночого, розважального та езотеричного сегментів - "Все для жінки", "Таємниці зірок", "Народна порада" та інші.
  • Hearst Shkulev Media/ІнтерМедіаГруп в 2011 році став партнером корпорації Hearst Corporation (США). Видає журнали ELLE, а також MAXIM і Marie Claire, Psychologies і Departures.
  • Hubert Burda Media (Німеччина) видає жіночі журнали, в тому числі Burda Moden, а також "Ліза" та "Отдохни", російську версію американського журналу Playboy, комп'ютерні та автомобільні журнали, "SALON Interior” та "Мой прекрасный сад".
  • Schibsted (Норвегія) володіє в Росії газетами "Мой район, Москва" і "Мой район, Санкт-Петербург", а також додатки "Моя работа" та "Мое здоровье".
  • Modern Times Group (Швеція) - найбільший акціонер російського холдингу "СТС Медіа", який управляє телеканалами СТС, "Домашний" та "Перец".
  • Pragla ТОВ (Кіпр) є материнською компанією медіа-групи РБК.

Іноземні акціонери є також серед власників активів "Газпром-медиа", телеканалу Disney, інтернет-видань Lenta.Ru, Gazeta.ru та інших друкованих, ефірних та онлайн ЗМІ.

Новини на цю ж тему