Українці надіслали найбільше фото на конкурс від Вікімедії

Резиденція Копирайт изображения Bukovynka
Image caption Фото Резиденції буковинських митрополитів у Чернівцях - один з учасників конкурсу

Впродовж місяця учасники української частини міжнародного фотоконкурсу пам'яток культурної спадщини "Вікі любить пам'ятки 2014" завантажили до вільного користування понад 47 тисяч фотографій.

Це - найбільше серед 41 країни, що беруть участь у міжнародному фотоконкурсі. Однак відбір робіт подекуди ще триває.

Як повідомили ВВС Україна в організації "Вікімедіа Україна", яка опікується українською версією "Вікіпедії", конкурс в Україні розпочався 15 вересня і наразі завершений.

За цей час понад 500 користувачів завантажили знімки більше 14 тисяч об'єктів культурної спадщини України.

Найбільше серед них фото з Києва, Львівської та Одеської областей, найменше - з Луганської і Донецької областей і Севастополя, зазначили організатори.

До кінця цього року організатори також планують провести конкурс статей про пам'ятки для "Вікіпедії".

За підсумками минулого конкурсу серед переможців української частини були знімки з Карпат, Криму, озер та каньйонів України.

Складнощі

Для участі у конкурсі "Вікімедіа Україна" запропонувала перелік із 70 тисяч об'єктів в Україні.

"Підготовка конкурсних списків є найбільш трудомісткою частиною організації конкурсу – в Україні відсутній єдиний реєстр пам'яток, міністерство культури не володіє повною інформацією, області та районні управління і відділи часто теж не мають готових списків, а деякі навіть вважають, що ця інформація є службовою", - розповіли організатори.

Ще однією суттєвою перешкодою для організації конкурсу є відсутність в Україні так званої "свободи панорами", зазначили організатори конкурсу. Це положення у законодавстві, яке дозволяє вільне фотографування всіх територій міста, відкритих для вільного пересування.

Копирайт изображения Vimoculars
Image caption Аккерманська фортеця, Білгород-Дністровський, Одеська область

"За нашими законами вимагається отримання дозволу від архітекторів/скульпторів (чи їхніх нащадків) на використання фотографій, на яких зафіксовано відповідні твори (будівлі, статуї тощо). Приміром, видання туристичного путівника, в якому є фото сучасних будівель, за відсутності дозволу від власників авторських прав на ці будівлі, є незаконним. Як і видання листівок чи показ фільму про ці пам'ятки", - пояснили у "Вікімедіа Україна".

Як приклад, там наводять будівлю Верховної Ради України, яка досі захищена авторськими правами - тиражування її зображень формально порушує закон, кажуть активісти.

У Польщі, Великій Британії, Німеччині, Іспанії, Вірменії, Молдові та інших країнах вільно можна знімати не лише будівлі, а й інші твори мистецтва, розміщені у публічних місцях, додали в оргкомітеті.

"Українське законодавство у цій частині потрібно змінювати", - вважають представники "Вікімедіа Україна".

Фото надані організацією "Вікімедіа Україна" згідно з ліцензією.

Новини на цю ж тему