У Москві презентували гімн невизнаної "Новоросії"

прапор новоросії Копирайт изображения AFP
Image caption Один з варіантів прапора Новоросії

Перед публікою у Москві презентували один з варіантів гімну так званої "Новоросії", який у числі інших запропонують на розгляд жителям захоплених проросійськими сепаратистами територій Донбасу.

Як повідомила російська агенція "РИА Новости", захід відвідали екс-міністр оборони "ДНР" Ігор Стрєлков та один з лідерів сепаратистів Олег Царьов, якого СБУ звинувачує у причетності до анексії Криму.

Останній заявив, що гімн можуть затвердити на сесії парламенту самопроголошеної "Новоросії" до кінця 2014 року.

Слова до гімну написав продюсер Вадим Циганов, а виконала пісню - його дружина Віка Циганова. Музику написав сербський композитор Нінослав Адемовіч. Повідомляють, що спеціально для цього проекту використали студію Адріано Челентано у місті Комо.

"РИА Новости" також повідомила, що наразі у конкурсній комісії перебувають приблизно 30 варіантів гімну. Свій варіант обіцяв запропонувати і Йосип Кобзон.

Прапор, валюта і паспорти

Раніше влада самопроголошеної "Новоросії" запропонувала власний прапор і герб.

Минулого тижня так званий прем'єр-міністр "ДНР" Олександр Захарченко заявив, що незабаром почнуть і видачу паспортів. Зараз у "ДНР" вже видають власні свідоцтва про шлюб і народження.

Окрім того, сепаратисти повідомляли, що готують до випуску свою валюту, яка повинна замінити і українські гривні, і російські рублі.

Також Олександр Захарченко зазначав, що у вишах Донецька видаватиму дипломи російського зразка. Раніше міністерство освіти і науки України тимчасово перевело Донецький національний університет до Вінниці.

24 червня так звані Донецька та Луганська народні республіки створили "Союз народних республік" і назвали його "Новоросія".

Західні та багато інших світових лідерів заявляли, що ніколи не визнаватимуть результатів референдумів, за результатами яких на Донбасі проголосили відділення від України.

Наприкінці літа російський президент Володимир Путін наполягав на "державності на південному сході України", однак його речник згодом заявив, що про надання державного статусу регіонам на сході України насправді не йшлося.

Минулого тижня президент України Петро Порошенко підписав закон про особливий статус деяких районів Донбасу.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів