На "Донбас Арені" під обстрілами доглядають за газоном

Одна з скляних секцій стадіону повністю зруйнувалася внаслідок обстрілів Копирайт изображения FC Shakhtar
Image caption Одна з скляних секцій стадіону повністю зруйнувалася внаслідок обстрілів

"Донбас Арена" постраждала 20 жовтня від ударної хвилі потужного вибуху - обвалилася частина скляного фасаду, внаслідок чого ледь не загинула маленька дівчинка.

Адміністрація стадіону облаштовує зони безпеки на стадіоні поруч з деформованими конструкціями.

Персонал працює

"Обстріли для нас - це велика проблема. Це з не просто стадіон - це наш рідний дім. І зараз він знаходиться у такому плачевному стані", - розповів ВВС Україна голова прес-служби "Шахтаря" Руслан Мармазов.

За його словами частина працівників клубу зараз перебуває у Львові, інша частина - їздить на матчі з командою, але багато хто залишився у Донецьку, щоб підтримувати функціонування стадіону та інших клубних програм.

Руслан Мармазов зазначив, що персонал продовжує слідкувати за газоном та іншими частинами стадіону.

"На "Донбас Арені" є все необхідне, окрім футболу", - говорить Руслан Мармазов.

Доцільність проводити масштабний ремонт він поставив під сумнів, адже обстріли можуть продовжитися.

Внаслідок деформації пошкоджених конструкцій вони самі по собі небезпечні. Тому зараз головна задача - виставити зони безпеки, щоб не постраждали люди", - зазначив глава прес-служби "Шахтаря".

Обстріл стадіону

"Донбас Арена" розташована у Київському районі Донецька, який потерпає від постійних обстрілів.

У понеділок, 20 жовтня, біля стадіону пролунав великий вибух. Ударною хвилею було серйозно пошкоджено західну та східну частину арени, заявив виконувач обов'язків генерального директора "Донбас Арени" Вадим Гунько.

На щастя, ніхто з ніхто зі співробітників стадіону та людей, які перебували на його території, не постраждав. Тоді під уламками мало не загинула маленька дівчинка.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

"Частина скляного фасаду обрушилася, значна його площа отримала критичні пошкодження. Також постраждали внутрішні приміщення споруди. Зараз ведеться робота з фіксації ушкоджень, блокуються небезпечні зони", - додав Вадим Гунько.

Адміністрація стадіону застерігає донеччан, щоб вони за жодних обставин не підходили до північної, західної та східної частин арени.

Надалі будуть проведені роботи з більш детального дослідження стану конструкцій та з'ясування можливості відновлення фасаду стадіону, обіцяє керівництво "Донбас Арени".

На фотографіях, опублікованих на веб-сайті "Донбас Арени", видно, що ще кілька секцій скляного фасаду похилилося та можуть впасти.

Копирайт изображения FC Shakhtar
Image caption Біля деформованих конструкцій облаштовують зони безпеки

Заява ФК "Шахтар"

У той же день футбольний клуб "Шахтар" опублікував заяву, у якій назвав "цинічним" той факт, що обстріл відбувся під час перемир'я.

"ФК "Шахтар" висловлює рішучий протест всім сторонам конфлікту. Знищення міст та мирного населення - страшний злочин, за який всі винні обов'язково понесуть покарання", - йшлося у заяві.

Це не перший випадок, коли донецький стадіон страждає внаслідок бойових дій на Донбасі.

У серпні та вересні там сталося кілька вибухів, через які пошкодження отримав фасад арени, її комунікації, обладнання та окрема будівля енергоцентру. Ніхто не постраждав.

Гуманітарна допомога

Фонд Ріната Ахметова продовжує роздавати гуманітарну допомогу донеччанам на "Донбас Арені" незважаючи на ушкодження, які отримав стадіон внаслідок обстрілів.

"Волонтери ФК "Шахтар" та "Донбас Арени" продовжили видавати на стадіоні гуманітарну допомогу у рамках проект Ріната Ахметова "Допоможемо дітям". У цілях безпеки пункт роздачі тимчасово не працював через потужний вибух, який пошкодив західний вхід на стадіон", - зазначено у повідомлені Фонду Ріната Ахметова.

У прес-службі Фонду повідомили ВВС Україна, що розглядали варіанти роздачі гуманітарної допомоги у безпечнішому місці.

У Фонді додають, що допомога призначена для дітей до двох років, які живуть у зоні АТО. За даними Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, таких дітей у регіоні близько 40 тисяч.

Новини на цю ж тему