"Богемську рапсодію" визнали найбільш терапевтичною піснею

Image caption Bohemian Rhapsody демонструє майстерність виконання кожного із музикантів групи Queen

За даними опитування, проведеного на замовлення ВВС, пісня Bohemian Rhapsody британської групи Queen краще за інших допомагає підвищити настрій.

В опитуванні брали участь 1000 осіб, яким на вибір було запропоновано 10 різних музичних творів.

На друге місце в списку терапевтично корисних композицій респонденти поставили Dancing Queen шведського квартету ABBA, а на третє - порівняно новий хіт британця Фаррелла Вільямса Happy. Щоправда, Фарреллу довелося поділити третє місце з класичною музикою.

Більше 75% опитаних заявили, що їм подобається слухати музику, коли вони нездужають або щось іде не так, а дев'ять із 10 зізналися, що музика допомагає поліпшити настрій або навіть відволікає від поганого самопочуття.

Найбільш лікувальні

Із запропонованого респондентам списку пісень та музичних творів 30% чоловіків обрали Bohemian Rhapsody, тоді як найбільше жінок -28% - поставили на перше місце Dancing Queen.

Люди старше 65 років віддали перевагу класичній музиці в цілому, а серед молоді найбільш терапевтичною виявилася пісня Happy.

У списку також фігурували хіти Боба Марлі, Майкла Джексона і Роббі Вільямса.

Ветеран хіт-парадів

Шестихвилинна композиція Bohemian Rhapsody з альбому Night At The Opera не вперше очолила списки найпопулярніших мелодій.

Вона двічі очолювала британський хіт-парад: коли вийшла в світ у листопаді 1975 року та в листопаді 1991-го - після смерті соліста групи Queen Фредді Мерк'юрі.

Bohemian Rhapsody являє собою майстерний ф'южн різних музичних стилів і, за визнанням самих музикантів, якнайкраще демонструє виконавську майстерність кожного з них.

Примітно, що в тексті цієї композиції, яку багато слухачі вважають найбільш життєрадісною, міститься визнання у вбивстві, що тільки додає їй типово англійського колориту.

Новини на цю ж тему