Не всемогутні спецслужби: рецензія на книжку Богдана Кушніра

Богдан Кушнір. Помста оперативника розвідки. – Ярославів Вал, 2014.

Пригодницький роман Богдана Кушніра "Помста оперативника розвідки" можна прочитати як ще одне розвінчання міфу про всемогутність спецслужб.

Як на цей наш революційний рік, розповідь видається дуже актуальною. До того ж у фіналі напруженого детективного сюжету стверджується всемогутність Автора, того, хто краще за інших володіє не пістолетом, а словом.

Історія, розказана Богданом Кушніром, - про діяльність російських спецслужб, які з усіх сил клопочуться створенням "поясу стабільності" навколо своєї великої держави. У Києві непроханим московським гостям ведеться не найкраще.

З одного боку, при читанні роману таки може розвинутися фобія: здається, всемогутні та всюдисущі російські шпигуни заполонили українську столицю і стежать за кожним нашим кроком.

Але в якийсь момент страхи остаточно відступають: романіст весело переконує, що російської загрози боятися не варто, бо всі величезні гроші, виділені на спецоперації і створення шпигунської мережі та кишенькових проросійських партій, попросту розкрадаються виконавцями надсекретних доручень.

Доблесні романтики-оперативники тотальну корупцію, звичайно ж, викривають, але рухові слов’янської єдності на українських теренах це не надто допоможе.

Самі чесні контррозвідники стануть жертвами політичної інтриги.

І отут, ближче до фіналу, і виявляється, що вершителем людських доль насправді зостається, як і споконвіку, письменник.

Оскільки йдеться про пригодницький роман, то розкривати секрети фабульної розв’язки не буду. Хто ж читатиме детектив, таємницю якого вже розказали?

У передмові письменник запевняє, що особисто знав багатьох прототипів своїх героїв. Сподіваюся, що життя не буде цього разу, як іноді трапляється, наслідувати літературу. Бо інакше у автора можуть бути певні неприємності.

Більше матеріалів про премію читайте у спецпроекті Книга року 2014.

Новини на цю ж тему