У Канаді попрощались із убитим вартовим

похорон Копирайт изображения Getty
Image caption За труною йшла мати загиблого - Кеті Сірілло

Тисячі людей прийшли попрощатися з капралом, якого застрелили на варті біля Національного військового меморіалу в Оттаві.

Минулого тижня 32-річний канадець відкрив стрілянину поряд з меморіалом, а потім продовжив вогонь у середині парламенту країни.

Держсекретар США Джон Керрі, який перебуває з візитом у Канаді, на честь загиблого Натана Сирілло поклав вінок до меморіалу.

Попрощались із загиблим військовим у його рідному місті Гамільтон у провінції Онтаріо.

Приблизно 4,5 тисяч людей пройшли перекритими вулицями, вздовж маршруту процесії також вишикувались люди, повідомляють канадські ЗМІ.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Мати солдата супроводжували військові
Копирайт изображения epa
Image caption Національний військовий меморіал в Оттаві

Під час похорону прем'єр-міністр Канади Стівен Харпер заявив, що капрал Сірілло помер "захищаючи" меморіал полеглим воїнам.

"Свобода не буває безкоштовною, вона здобута солдатом, який віддав її всім нам", - сказав пан Харпер.

Чоловіка, що відкрив вогонь, застрелила охорона в парламенті.

Влада заявляє, що 32-річний Майкл Зехаф-Бібо, уродженець канадської провінції Квебек, мав радикальні погляди, однак про його зв'язки з екстремістами невідомо.

Поліція продовжує аналізувати відео з стрілцем, записане до нападу, а також проводить розслідування щодо декількох людей, які контактували з чоловіком до інциденту.

У понеділок представник поліції Боб Полсон заявив, що влада має зробити більше, аби запобігти місцевим радикалам отримувати бойову підготовку за кордоном.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Як відбувалась стрілянина в Оттаві

Новини на цю ж тему