Україна заборонила в'їзд Кобзону, Охлобистіну і Задорнову

Копирайт изображения AP
Image caption Йосиф Кобзон виконав у Донецьку "гімн Новоросії"

Україна заборонила в'їзд 14 російським громадянам через їхню "антиукраїнську позицію".

Їхній повний перелік не розголошують, але, як можна зрозуміти з заяви міністерства культури, серед них - Йосиф Кобзон, Іван Охлобистін і Михайло Задорнов.

Фігуранти "чорного списку" дізнаються про те, що не можуть в'їхати в Україну, лише при перетині кордону, заявили в міністерстві, пославшись на міжнародні норми.

Народний артист СРСР Йосиф Кобзон у понеділок дав концерт у Донецьку, ймовірно, в'їхавши через не контрольовану Києвом ділянку кордону.

"Ганьба України"

Люди, яким заборонили в'їзд, "ганьблять Україну", заявили у мінкульті.

Зокрема відомство Євгена Ніщука згадало "цинічні заяви" актора Івана Охлобистіна і "відвертий бруд щодо українського народу" з вуст гумориста Михайла Задорнова.

Що ж до Йосифа Кобзона, який має українське коріння, міністерство обурене його візитом на території, підконтрольні сепаратистам.

У понеділок артист виступив із концертом в Донецьку, де виконав, зокрема, свою версію гімну самопроголошеної Новоросії.

Співак заявив, що народився під Донецьком, тому йому "ніхто не заборонить сюди приїжджати".

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

"Не може виникати жодних питань щодо того, що такі люди не мають права приїздити до України – вони мають бути персонами нон ґрата. Ці особи не є бажаними тут в Україні і, відповідно, ніколи не будуть втратою для нашого народу та нашої культури", - йдеться в заяві міністерства.

Іван Охлобистів відреагував на заборону записом у Twitter: "Чув я, що мені в Україну заборонили в'їжджати? Ну, це дурниці. Моєму татові теж забороняли. В'їхав. В 43-му, на танку))))".

Після Латвії

Раніше Йосифу Кобзону та Івану Охлобистіну заборонили в'їзд до Латвії.

Також латиші влітку не пустили в Юрмалу на фестиваль "Нова хвиля" Олега Газманова і Валерію - через їхню позицію щодо України.

У Лондоні нещодавній концерт Валерії зустріли протестами: активісти закликали заборонити співачці та її чоловіку в'їзд до Великобританії.

У самій Росії, як правило, страждають артисти, які критикують дії Москви або виступають в Україні.

Зокрема звучали заклики позбавити державних нагород Андрія Макаревича, який разом з письменником Дмитром Биковим і співачкою Діаною Арбеніною став героєм фільму "13 друзів хунти".

А в березні концертні майданчики Санкт-Петербурга скасували виступи українського гурту "Океан Ельзи".

Заборонити колективу виступати в країні за "презирливе ставлення до Росії" закликав депутат Віталій Мілонов.

Новини на цю ж тему