Блогери ополчилися на Пореченкова з кулеметом

Пореченков Копирайт изображения Novorossiya TV

Російський актор Михайло Пореченков у касці з написом "преса" зробив декілька пострілів з кулемета з бойових позицій сепаратистів під час візиту у Донецьк у четвер.

В п'ятницю зранку Україна порушила проти нього кримінальну справу. Сам актор трохи пізніше заявив, що ні в кого насправді не стріляв.

"Звісно, це були постановочні кадри і навіть патрони холості. Навіщо ж роздувати так цю історію", - сказав пан Пореченков у інтерв'ю ТАСС.

Тим часом у соціальних мережах бурхливо обговорюють, чим "каска Пореченкова" тепер обернеться для журналістів.

"Перемир'я? - запитує у відеозапису Пореченков зі сміхом. - Головне не здаватися. От і все. Я за вас".

"Ось реально. Кому війна, а кому мати рідна. Начепив каску "преса", взяв телекамери і під час перемир'я "хріначить з кулемета по укропах", - написав опозиціонер Олексій Навальний.

"Щоденні обстріли українцями Донецька під час "перемир'я" - це нормально, зате Пореченков тепер головний агресор", - відповів йому член Громадської палати Антон Коробков-Землянський.

В українському Twitter у тренди вийшов тег #КримінальнаСправаНаПореченкова.

"Укрофашисти хотіли вбити нашого кращого актора Пореченкова, незважаючи на те, що він був з написом "преса" і кулеметом. Не влучили!", - жартує noelection12.

"Краще з розумним втратити, ніж з дурнем знайти. Для заборони російського кіно і серіалів в Україні Пореченков зробив більше, ніж весь Правий сектор", - пише журналіст Павло Шеремет.

На сторінці в Twitter, яку, за даними журналістів, веде актор, з'явилося повідомлення: "Я не стріляв у людей" - і кілька постів з подякою від ополченців.

Вбиває журналістів

"Пореченков, по суті, вбиває журналістів. Він розважається стріляниною по людях у касці "преса", - заявив головний редактор радіостанції "Говорит Москва" Сергій Доренко.

"Ви стріляли у касці "преса". Ви знаєте про смерті журналістів? На Вас провина за майбутні смерті моїх колег. Заїжджий панок-балувальник", - написав пан Доренко акторові.

"О, в секретній групі московських прес-фотографів вже домовляються "ігнорувати Пореченкова" на всіх зйомках", - розповів керівник благодійного фонду Алєшковський.

"Журналістка" за кадром цікавиться: вам тут вже постріляти давали? Ніби запитує про тир. Не знаю, чи вона, чи інший недоумкуватий "журналіст" дав акторові каску з великим написом PRESS. Але він її надів і позує. Це дико і злочинно не менше, ніж стрілянина. З цього моменту кров усіх убитих прицільним вогнем військових репортерів в зоні конфлікту - у тому числі на руках актора", - пише заступник головного редактора газети "Московский комсомолец" Айдер Муждабаєв.

Вікіпедія

Копирайт изображения TRITE
Image caption Актор також збирався показати сепаратистам заборонений в Україні фільм "Піддубний"

Вчинок пана Пореченкова спровокував справжню війну виправлень у Вікіпедії.

В енциклопедії його, наприклад, описували як "борця з жидобандерівськими кіборгами, винищувача фашистів і дітовбивць у третьому поколінні".

Підсумкове формулювання виглядає так: "Під час відвідин Донецького аеропорту вчинив обстріл позицій Збройних сил України з великокаліберного кулемета "Утьос", прийнявши таким чином безпосередню участь у війні на Сході України, що за міжнародними нормами класифікується як терористичний акт".

На даний час сторінка захищена і може редагуватись лише адміністраторами енциклопедії.

Новини на цю ж тему