Британія вшановує пам'ять полеглих воїнів

Єлизавета ІІ Копирайт изображения Getty
Image caption Королева Єлизавета ІІ перша поклала квіти до пам'ятнику невідомому солдату

Королева Великої Британії Єлизавета ІІ очолила головну церемонію Дня вшанування, що відзначається у неділю по всій країні у пам'ять про загиблих у бойових діях воїнів.

Країна застигла у двох хвилинах мовчання, після чого монарх поклала вінок біля Кенотафа - пам'ятнику невідомому солдатові в Лондоні.

Цьогоріч День вшанування у Британії має особливе значення, адже цього року британці відзначають одразу кілька річниць: 100-річчя від початку Першої світової війни, 70-річчя висадки союзних військ у Нормандії та вихід британських військ з Афганістану.

За словами британського прем'єр-міністра Девіда Кемерона, ці дати зробили нинішні урочистості "особливо проникливими".

"Сьогодні ми разом віддаємо данину пам'яті тим мужнім чоловікам та жінкам, що служили своїй країні, захищали її свободу і зробили наше життя безпечнішим. Ми пам'ятаємо усіх, хто загинув і хто ризикував своїм життям заради нашого блага", - сказав прем'єр.

Копирайт изображения Getty
Image caption На церемонію покладання квітів зібралася уся монарша родина, а також політичні та духовні лідери країни
Копирайт изображения Getty
Image caption Принц Гаррі очолив церемонію вшанування загиблих що проходила у Афганістані

Квіти біля Кенотафа

Церемонії вшанування полеглих воїнів проходять у цей день по всій країні - у Единбурзі, Кардіффі, Белфасті та в Центрі ветеранів війни National Memorial Arboretum у Стаффордширі.

У центрі Лондона у неділю посилили охорону.

Інші члени монаршої родини, включно герцогом Единбурзький, принцом Чарльзом та принцом Вільямом, приєдналися до королеви під час покладання квітів. Пан Кемерон, а також його заступник Нік Клегг та лідер британських лейбористів Ед Мілібенд, теж віддали шану полеглим бійцям.

Копирайт изображения Getty
Image caption Урочисті заходи пройшли і в шотландському Форт-Вільямсі
Копирайт изображения Getty
Image caption Кожна із 888 246 квіток символізує полеглого бійця Британії та Співдружності у Першій світовій війні

Квіти до меморіалу також поклали ірландський посол у Великій Британії та 46 представників британської Співдружності Націй, очільник збройних сил країни, а також представники різних релігійних конфесій та громадянських організацій.

Єлизавета ІІ тим часом покинула Кенотаф під спонтанні оплески натовпу.

Червоні маки в центрі Лондона

Із настанням сутінок на башту Біг-Бен, що офіційно носить ім'я Башта Єлизавети, спроектують зображення червоних маків, що символізують полеглих воїнів.

У Лондоні вже кілька тижнів користується популярність величезна інсталяція із керамічних маків, встановлена біля Тауера у пам'ять про загиблих у Першій світовій війні. Вона має назву "Кров, що залила землі і обагрила ріки".

Інсталяція складається із рівно 888 246 маків - саме стільки воїнів Британії та Співдружності загинуло у Першій світовій.

Спершу вона мала стояти у центрі Лондона до 12 листопада, проте завдяки інтернет-петиції, що зібрала тисячі підписів, частина інсталяції залишиться біля Тауера до кінця листопада, а потім вирушить у турне по Сполученому Королівську до 2018 року.