Блоги з Донецька: Ріголетто на тлі Градів

Донецьк Копирайт изображения AFP
Image caption Зруйнований будинок у Петровському районі Донецька

У Донецьку залишилося мало людей, а людей з грошима – ще менше, пишуть користувачі соцмереж, які, попри обстріли, продовжують жити у місті.

У колишньому мільйоннику відкриті продуктові магазини, курсує громадський транспорт і вивозять сміття. Тут навіть працює Оперний театр. Але поруч – черги за гуманітарною допомогою і системи "Град" у спальних районах.

Користувачка ЖЖ під ніком natamax2013 розповідає про свої враження від походу до супермаркету.

"Так, дійсно, є спорожнілі полиці. Це морозиво і заморожені продукти. М'яса сирого і субпродуктів значно менше, ніж раніше. А в іншому - все є".

"Супермаркет цей київської мережі. Успішно на нас заробляє. Ще й податок на війну платить. Парадокси війни", - пише natamax2013.

Копирайт изображения AP
Image caption Розплачуватися в магазинах можна лише готівкою

У місті, додає донеччанка, вивозять сміття, працюють ЖЕКи: "Так добре, як не працювали до війни". Але чи платять комунальникам зарплату, дописувачка не впевнена.

"Поліклініка працює. Все, як раніше. Всі лікарі є. Графік роботи, як до війни. Але... людей немає. Взагалі. Мабуть, всі здорові".

У місті також працює громадський транспорт і таксі – до десятої вечора.

У Донецьку, за словами блогерки, нині дуже дешево постригтися – 30 грн.

"Війна війною, а всі хочуть бути красивими. Це ніхто не скасовував... А я вирішила косу відпускати. Буду новороска з косою))) Нам треба ще національний костюм придумати… Так що приїжджайте на стрижки".

"Люди продовжують виїжджати, - веде далі блогерка. - Роботи в місті немає. Організовують приватні перевезення. Забирають людей в різних частинах міста і відвозять. Почалася друга хвиля еміграції".

Тушонка і гречка

Дописувач під ніком dennislapin дивується оптимізму людей, які досі ведуть бізнес у Донецьку: "Відкрилося чимало магазинів і кав’ярень, хоч там і не людно".

"Тепер про сумне. Мене вразив ще один напис на дверях супермаркету: "Більше двох гривень дріб'язком не беремо". Люди витрушують останні копієчки з найдальших запасів. У всіх дедалі менше грошей. Особливо боляче дивитися на людей похилого віку, які пережили свого часу якщо не війну, то всі "принади" післявоєнного часу".

Користувач roineroyce пише про нову порцію гуманітарної допомоги від фонду Ріната Ахметова.

"Вперше нам попалася тушонка (макіївська, між іншим). А ще, голосіть російські брати, там була ГРЕЧКА! Поїду, продам її в Ростов і куплю квартиру.))"

За словами блогера, тепер гуманітарну допомогу дають пенсіонерам від 60 років, а не від 65, як раніше, проте роблять це лише раз на місяць, а не двічі.

У Донецьку, пише roineroyce, відкрили також окремий пункт гуманітарної допомоги для жителів Макіївки, біля якого стоять довжелезні черги.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Черга за гуманітарною допомогою

Операція і опера

"У нас зима. За вікном мінус п'ятнадцять. Діти катаються на санках, у них вічні канікули. Батьки в пошуках заробітку. Пенсіонери в шоці. Нас продовжують захищати від "людожерів" і "жидобандерівців". Це настав довгоочікуваний "руский мир", - іронізує дописувач ЖЖ під ніком ostap21.

Він розповідає історію про те, як разом з колегою їздив до донецької лікарні ім. Калініна, де родичеві колезі робити операцію на серці.

"Спочатку, ще по дорозі, я дізнався, що в Калініна залишився єдиний судинний хірург. Що за операцію там запросили 45 тисяч гривень. Дорожнечу пояснили тим, що у них для населення немає ні препаратів, ні матеріалів. Все тільки для поранених "ополченців".

Після тривалих переговорів ціна впала до 25 тисяч.

"Медики були незадоволені, але операцію зробили. Все пройшло вдало", - пише блогер.

"Ще на під'їзді до лікарні в очі впала велика кількість автомашин із увімкненими аварійками і без номерів. Так їздять представники нової влади. Їздять без правил і будь-яких понять про дорожній рух".

Копирайт изображения AFP
Image caption Пасажирів мало, але транспорт працює, пишуть блогери

Тим часом "Донбас Опера" на своїй сторінці у Facebook звітує про аншлаги на своїх виставах.

"Незважаючи на постійні бойові дії і безперервну канонаду, 6 грудня Донбас Опера представила донеччанам справжній шедевр серед вердіївських ансамблів - оперу "Ріголетто"… Головну партію виконав соліст із Санкт-Петербурга - лауреат міжнародних конкурсів Володимир В'юров, який своїм доброчинним виступом вирішив підтримати наш театр".

"Вистава пройшла з аншлагом, - пишуть на сторінці опери. - Колектив театру дякує своїм глядачам за теплий прийом і тривалі овації!"

Копирайт изображения AP
Image caption Донецьк залишається опорним містом проросійських бойовиків

Новини на цю ж тему