Бійці, яких звільнили з полону, прибули до Харкова - ОДА

Українські полонені Копирайт изображения Getty
Image caption Українські військові під час обміну полоненими на Луганщині 21 лютого

133 звільнених з полону українських військовослужбовців прибули до Харкова, повідомляють у Харківській обласній адміністрації 22 лютого. Решта залишилися в лікарні міста Артемівськ.

У Харківській ОДА відзначають, що бійці отримали "всебічну допомогу": "Українських солдатів нагодували і розмістили на нічліг. Психологічний стан бійців оцінюється як нормальний".

Губернатор Ігор Райнін відзначив, що підтримує постійний контакт з Міністром оборони Степаном Полтораком "з питання надання подальшої допомоги українським військовослужбовцям".

"21 лютого з полону бойовиків на сході України звільнені 139 українських військовослужбовців. Серед них є військові, які брали участь у боях за Дебальцеве та Міжнародний аеропорт Донецька. 133 бійця були направлені до Харкова. Ще 6 військових, які були звільнені з полону напередодні ввечері, знаходяться у військовому шпиталі в Артемівську. Один український солдат буде звільнений в найближчі дні", - говориться в повідомленні.

"Українських військових віддали в обмін на 52 полонених бойовика з самопроголошених "ДНР" та "ЛНР". Цей обмін став першим великим після підписання контактною групою Мінських домовленостей 12 лютого", - додають у Харківській ОДА.

Списки звільнених

У неділю зранку радник голови СБУ Маркіян Лубківський на своїй сторінці у Facebook опублікував списки бійців, яких 21 лютого звільнили з полону сепаратистів.

До переліку входять 139 військовослужбовців.

Вказується їх ім'я та місце проживання.

"Впродовж сьогоднішнього дня ми доповнюватимемо імена ще деякими деталями (де служив, звання і т.д.). Поки їх не давали, щоб швидше опублікувати імена...", - додав Маркіян Лубківський.

У п'ятницю, 20 лютого, у Генштабі повідомляли, що внаслідок боїв біля Дебальцевого в полоні опинилися 110 українських військових, доля ще понад 30 бійців залишалася невідомою.

Новини на цю ж тему