Бойовики "Ісламської держави" нищать стародавні пам'ятники в Іраку

ІС руйнує статує Копирайт изображения AP
Image caption Джихадисти, поміж іншого, зруйнували статую ніневійського крилатого бика IX століття

Угруповання "Ісламська держава" (ІД) опублікувало п'ятихвилинне відео, на якому джихадисти, озброєні кувалдами та іншими інструментами, знищують на півночі Іраку реліквії VII століття до н.е.

Ісламісти, які ще в червні захопили місто Мосул, продемонстрували руйнування експонатів з музею старожитностей, а також знищення статуй на місці археологічних розкопок.

На відео люди в чорному одязі скидають на підлогу скульптури і ламають їх кувалдами.

Поміж іншого вони зруйнували один із шедеврів ассирійського мистецтва - скульптуру крилатого бика з Ніневії IX століття до н.е., який вважався божеством-захисником.

Джихадисти на відео називають ці реліквії "хибними ідолами", які належить знищити.

Всі зруйновані скульптури - справжні, а їх втрата для світової культури непоправна, кажуть фахівці.

"Це не тільки культурна спадщина Іраку, це цінності, що належать всьому світу. Вони безцінні, унікальні. Я не можу повірити в те, що таке могло статися", - говорить іракський археолог Ламіа Гайлані з лондонського Інституту археології в інтерв'ю агентству Reuters.

За прикладом талібів

Ламіа Гайлані порівняла втрату, завдану бойовиками ІД світовій культурі, з руйнуванням Баміанських статуй Будди талібами в Афганістані в 2001 році.

Бойовики "Ісламської держави" не лише руйнують стародавні цінності, а й продають їх на чорному ринку для фінансування своїх операцій.

На території, яка знаходиться під контролем угруповання, знаходиться близько 2 тисяч археологічних старожитностей. Серед них - стародавні книги, які джихадисти знищують як такі, що суперечать ученню ісламу.

У січні 2015 року ісламісти розграбували Центральну бібліотеку Мосула та бібліотеку Університету Мосула. Тисячі книг були спалені у величезному вогнищі на очах у студентів.

Новини на цю ж тему