ЮНЕСКО: знищення ІД історичних реліквій - воєнний злочин

Мосул Копирайт изображения RTR
Image caption На відео ісламісти, озброєні кувалдами та іншими інструментами, нищать статуї та скульптури у музеї Мосула

Знищення історичних реліквій в Іраку бойовиками ісламістського угруповання "Ісламська держава" - це воєнний злочин, заявила генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова.

Пані Бокова заявила, що була шокована таким проявом "культурної чистки", та закликала негайно скликати засідання Ради Безпеки ООН для обговорення цього питання.

У четвер ІД оприлюднила відео, на якому ісламісти, озброєні кувалдами та іншими інструментами, нищать статуї у музеї старожитностей в Мосулі та скульптури на місці розкопок. Деякі зі зруйнованих реліквій належали до IX століття до н.е.

Джихадисти назвали ці реліквії "хибними ідолами", які належить знищити.

У заяві в ЮНЕСКО наголосили, що за Римським статутом Міжнародного кримінального суду умисне знищення культурної спадщини є воєнним злочином.

Пані Бокова також заявила про початок розслідування Міжнародним кримінальним судом цього інциденту.

Копирайт изображения BBC World Service
Image caption Джихадисти зруйнували один із шедеврів ассирійського мистецтва - скульптуру крилатого бика з Ніневії IX століття до н.е., який вважався божеством-захисником

На прес-конференції у Парижі директор ЮНЕСКО назвала відеозапис знищення реліквій "справжнім шоком", зазначивши, що не змогла переглянути його до кінця.

"Я була збентежена картинками нападу на музей Мосула", - сказала вона.

Пані Бокова також оголосила про створення "глобальної коаліції проти нелегальної торгівлі культурними цінностями", додавши, що коаліція зустрінеться у найближчі тижні.

Тим часом паризький Лувр заявив, що руйнування пам'яток у Мосулі стало знаком нового витка насилля у регіоні.

"Це руйнування ознаменує новий етап насилля й страху, адже пам'ять людства стала мішенню у регіоні, який був колискою цивілізації, писемного слова й історії", - заявили в Луврі.

Раніше фахівці підтвердили, що всі зруйновані джихадистами скульптури - справжні.

Новини на цю ж тему