Чорна скринька: Любіц навмисне прискорив зниження А320

Копирайт изображения AFP

Дані з другої "чорної скриньки" літака Germanwings свідчать, що другий пілот навмисне прискорив зниження літака, заявили французькі слідчі.

За їхніми словами, Андреас Любіц кілька разів втручався в роботу автопілота, збільшуючи швидкість зниження.

Ця інформація підтверджує попередні підозри, що пілот міг навмисне розбити літак.

Рейс A320, який летів з Барселони до Дюссельдорфа, зазнав аварії у французьких Альпах 24 березня. Усі 150 людей, які були на борту, загинули.

"Замкнувся в кабіні"

Другий бортовий самописець, який знайшли у четвер, показав, що "пілот у кабіні поставив автопілот на режим зниження до висоти 100 футів (30 метрів)", - сказано в заяві французького Бюро розслідування авіакатастроф.

"Потім пілот кілька разів модифікував установки автопілота, щоб підвищити швидкість зниження літака", - додав він.

Дані самописця з кабіни пілотів свідчать, що Любіц замкнувся в кабіні, коли з неї вийшов капітан літака.

Копирайт изображения AP
Image caption Літак розбився на дрібні уламки високо в горах

У четвер німецькі прокурори заявили, що за тиждень до катастрофи другий пілот шукав інформацію про методи самогубства і надійність дверей кабіни.

У компанії Germanwings повідомили, що не знали про депресію 27-річного Любіца, на яку він страждав під час навчання у школі пілотів.

Lufthansa, якій належить Germanwings, підтвердила, що шість років, перед закінчення навчання, пан Любіц мав епізод "серйозної депресії".

"Ми цього не знали", - сказала Ванесса Торрес, речниця Germanwings, куди пілот прийшов працювати у вересні 2013 року.

Друга "чорна скринька" містить технічні дати - про час радіопередач, прискорення, швидкість, висоту і напрям польоту літака.

Марсельський прокурор Бріс Робін повідомив, що її знайшли неподалік від яру. Скриньку не виявили одразу, бо вона зливалася за кольором зі скелями.

Копирайт изображения AP
Image caption Родичі загиблих в катастрофі

За словами слідчого, на місці аварії знайшли 150 різних зразків ДНК, та це не означає, що всіх жертв трагедії вже ідентифікували.

Новини на цю ж тему