Російська Рада з прав людини: Савченко цілком бадьора

Савченко

Автор фото, Reuters

Члени російської Ради з прав людини (РПЛ), які відвідали у понеділок у в'язниці українську льотчицю Надію Савченко, сказали, що вона була цілком бадьорою.

"Вона цілком бадьора, впевнена в своїй правоті", - сказав журналістам голова РПЛ Михайло Федотов.

"Зараз вага Надії Савченко становить 60 кг, більше нічого щодо стану здоров'я ми коментувати не будемо на прохання Надії Вікторівни", - додала член РПЛ Єлизавета Глінка.

Вони також розповіли, що пані Савченко чекає листів, які приходять із запізненням, оскільки перевіряються російськими слідчими органами.

Вони додали, що у СІЗО пані Савченко багато малює.

Розмови про смерть

Раніше цього місяця Надія Савченко заявила, що повністю не припинить голодування, поки суд не закриє проти неї справу або не змінить міру запобіжного заходу, хоча на останньому судовому засіданні їй відмовили у цьому клопотанні.

Водночас вона повідомила, що раз на день або через день вживає їжу, щоб з'являтися на судові засідання.

"Голод - це не тільки тоді, коли немає що їсти, а ще й тоді, коли їжі не вистачає. З голодування я не виходжу. Бо вихід з голоду - це поступове планомірне повернення до нормального харчування. Цього в Росії не буде, поки не буде справедливості", - сказано в заяві пані Савченко, оприлюдненій її адвокатом Миколою Полозовим.

Під час попередньої зустрічі майже три тижні тому пані Глінка казала, що стан здоров'я Надії Савченко у російському СІЗО відносно задовільний, проте далекий від нормального.

А Михайло Федотов казав у березні, що під час візиту "уперше почув від неї (Савченко. - Ред.) розмови про смерть".