Аласанія про Євробачення: подивимось, що пропонують наші міста

Аласанія Копирайт изображения UNIAN
Image caption Гендиректор національної телекомпанії Зураб Аласанія (у центрі) створює команду організаторів Євробачення-2017

Команда організаторів Євробачення від Національної телерадіокомпанії проїде українськими містами, щоб визначити, яке з них прийматиме пісенний конкурс.

Про це в коментарі ВВС Україна заявив директор НТКУ, яка має займатись організацією Євробачення-2017 в Україні.

"Невдовзі ми маємо отримати договір, де будуть виписані початкові умови проведення конкурсу. Після цього ми зберемо команду, яка поїде містами України консультуватись з місцевою владою щодо умов проведення конкурсу, які маємо витримати", - заявив ВВС пан Аласанія.

Він пояснив, що окрім вимог до арени, європейська мовна спілка матиме вимоги до інфраструктури, умов поселення та культурної програми учасників.

"Тому будемо у містах дивитись, що вони можуть запропонувати", - додав пан Аласанія.

Скільки коштуватиме?

Організатор Євробачення в Україні 2005 року Тарас Стецьків раніше повідомив ВВС Україна, що тоді пісенний конкурс обійшовся у 23 мільйони доларів.

Натомість пан Аласанія ще не може спрогнозувати, чи наступного року кошторис може перевищити цю суму.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Тарас Стецьків (у центрі) у 2005 році відповідав за організацію Євробачення у Києві

"Можу тільки сказати, що конкурс у Швеції обійшовся в 11 мільйонів євро", - додав Зураб Аласанія.

Він розраховує невдовзі дізнатись, скільки Україні виділить європейська мовна спілка, і потім просити з бюджету таку ж суму.

У 2005 році пісенний конкурс Євробачення проходив у столичному "Палаці спорту", а пана Стецьківа призначили відповідальним за його організацію після "Помаранчевої революції" взимку 2005 року.

"Було три джерела грошей: державний бюджет виділив 68 мільйонів гривень, декілька мільйонів євро дала європейська мовна спілка, а решту дали переважно українські спонсори. Сумарний бюджет складав близько 120 мільйонів гривень", - заявив пан Стецьків.

Тоді, за словами Стецьківа, ЄМС виділила Україні близько 5 мільйонів доларів.

За тодішнім курсом 5,25 гривень за долар це було близько 23 мільйонів доларів. Тарас Стецьків вважає, що цього року, враховуючи наявну інфраструктуру після Євро-2012, можна вкластись у вдвічі меншу суму.

Невикористаними в 2005 році лишились близько 10 мільйонів гривень.

Де проводити?

За словами пана Стецьківа, найголовніше зараз швидко обрати місто та місце проведення конкурсу, щоб добре підготуватись.

"Теоретично, конкурс можна знову провести в "Палаці спорту", адже кращих місць у нас не багато", - вважає пан Стецьків, зауважуючи, що краще не повторюватись.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption 2005 року під Євробачення використали "Палац спорту"

У 2005 році, за його словами, можливим сприятливим місцем проведення був виставковий центр на станції метро "Лівобережній".

"Ідея з "Олімпійським" не підходить – нам це не дозволять, бо є суворі вимоги телевізійного формату, щоб було крите приміщення", - стверджує пан Стецьків, реагуючи на відповідну ідею мера Києва Віталія Кличка.

Очільник столиці вже заявив, що Київ - найбільш підготовлений до конкурсу, а тому інші міста розглядати не варто.

"Київ готовий до проведення Євробачення. Дискусії щодо інших міст не мають під собою підстав, оскільки Київ найбільш підготовлене місто для таких значимих заходів", - заявив мер столиці.

Натомість на думку колишнього організатора конкурсу, можливо розглянути інші міста – Харків, Дніпропетровськ та Одесу, де "будувались великі арени і мають бути майданчики".

За вимогами конкурсу, арена має бути на щонайменше дві тисячі глядачів, а також бути придатною для організації специфічної телетрансляції.

Тарас Стецьків вказує, що у його рідному Львові таких арен точно немає.

Раніше керівники Одеси та Дніпропетровська вже заявляли про можливість прийняти конкурс, з такою ініціативою виступав і мер Львова.

Новини на цю ж тему