Бюджет Євробачення-2005 склав 23 мільйона доларів - Стецьків

Тарас Стецьків Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Тарас Стецьків (у центрі) у 2005 році відповідав за організацію Євробачення у Києві

Кошторис пісенного конкурсу Євробачення в Україні у травні 2005 року складав близько 120 мільйонів гривень (близько 23 мільйонів доларів).

Про це ВВС Україна розповів відповідальний за організацію конкурсу, екс-президент національної телекомпанії Тарас Стецьків.

Пісенний конкурс Євробачення-2017 року має відбутись в Україні.

У 2005 році пісенний конкурс Євробачення проходив у столичному "Палаці спорту", а пана Стецьківа призначили відповідальним за його організацію після Помаранчевої революції взимку 2005 року.

"Було три джерела грошей: державний бюджет виділив 68 мільйонів гривень, кілька мільйонів євро дала європейська мовна спілка, а решту дали переважно українські спонсори. Сумарний бюджет складав близько 120 мільйонів гривень", - заявив пан Стецьків.

За тодішнім курсом 5,25 гривень за долар це складало близько 23 мільйонів доларів.

Невикористаними тоді лишились близько 10 мільйонів гривень.

Пан Стецьків вважає, що організувати конкурс зараз можна за такі ж гроші, але передбачає, що бюджет буде більшим.

Де проводити?

За словами пана Стецьківа, найголовніше зараз швидко обрати місто та місце проведення конкурсу, щоб добре підготуватись. Це рішення має схвалити Кабінет міністрів.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption 2005 року під Євробачення використали "Палац спорту"

"Теоретично, конкурс можна знову провести в "Палаці спорту", адже кращих місць у нас не багато", - вважає пан Стецьків, зауважуючи, що краще не повторюватись.

У 2005 році, за його словами, можливим сприятливим місцем проведення був виставковий центр на станції метро "Лівобережній".

"Ідея з "Олімпійським" не підходить – нам це не дозволять, бо є суворі вимоги телевізійного формату, щоби було крите приміщення", - стверджує пан Стецьків, реагуючи на відповідну ідею мера Києва Віталія Кличка.

Мер Києва вже заявив, що столиця найбільш підготовлена до конкурсу, а тому інші міста розглядати не варто.

"Київ готовий до проведення Євробаченння. Дискусії щодо інших міст не мають під собою підстав, оскільки Київ найбільш підготовлене місто для проведення таких значимих заходів", - заявив мер столиці.

Натомість на думку колишнього організатора конкурсу, можливо розглянути інші міста для проведення – Харків, Дніпропетровськ та Одесу, де "будувались великі арени і мають бути майданчики".

За вимогами конкурсу, арена має містити щонайменше дві тисячі глядачів і бути придатною для організації специфічної телетрансляції.

Тарас Стецьків вказує, що у його рідному Львові підходящих арен точно немає.

Раніше влада Одеси та Дніпропетровська вже заявляла про можливість прийняти конкурс, з такою ініціативою виступав і мер Львова.

Новини на цю ж тему