Джамала стала народною артисткою України

Копирайт изображения UNIAN

Президент Петро Порошенко присвоїв співачці Джамалі почесне звання "Народна артистка України" за перемогу на Євробаченні.

"Це фантастична перемога. Ти зробила щасливими величезну кількість людей", - заявив глава держави на врученні.

Джамала виграла конкурс Євробачення-2016, який проходив у Стокгольмі з піснею "1944", у якій ідеться про депортацію кримських татар у Центральну Азію за рішенням радянського керівництва.

Таким чином, наступного року Євробачення прийматиме Україна.

Як розповіли BBC Україна в Національній телерадіокомпанії, команда організаторів проїде українськими містами, щоб визначити, яке з них прийматиме пісенний конкурс.

Посол доброї волі

Президент також повідомив, що доручив Міністерству закордонних справ порушити перед UNICEF питання про присвоєння Сусані Джамаладіновій (справжнє ім'я Джамали) почесного звання Посла доброї волі.

"Це, з одного боку, буде пропагувати питання розв'язання проблем дітей, питань міграції, а з іншого боку - нагадуватиме про те, що нам треба вирішувати і повертати Україні Крим, повертати дім всьому кримськотатарському народу. І особливо значуще, що це відбувається напередодні 72-ї річниці депортації, подій 1944 року", - пояснив Петро Порошенко.

"Я написала цю пісню мабуть тому, що просто не могла мовчати, бо дуже довго ця історія була покрита страшними образами в бік кримськотатарського народу, а тепер іще й українців. Мені хотілося сказати правду", - відповіла співачка.

Вибір міста

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Гендиректор національної телекомпанії Зураб Аласанія (у центрі) створює команду організаторів Євробачення-2017

Тим часом команда організаторів Євробачення від Національної телерадіокомпанії проїде українськими містами, щоб визначити, яке з них прийматиме пісенний конкурс.

Про це в коментарі ВВС Україна заявив директор НТКУ, яка має займатись організацією Євробачення-2017 в Україні.

"Невдовзі ми маємо отримати договір, де будуть виписані початкові умови проведення конкурсу. Після цього ми зберемо команду, яка поїде містами України консультуватись з місцевою владою щодо умов проведення конкурсу, які маємо витримати", - заявив ВВС пан Аласанія.

Він пояснив, що окрім вимог до арени, європейська мовна спілка матиме вимоги до інфраструктури, умов поселення та культурної програми учасників.

"Тому будемо у містах дивитись, що вони можуть запропонувати", - додав пан Аласанія.

Скільки коштуватиме?

Організатор Євробачення в Україні 2005 року Тарас Стецьків раніше повідомив ВВС Україна, що тоді пісенний конкурс обійшовся у 23 мільйони доларів.

Натомість пан Аласанія ще не може спрогнозувати, чи наступного року кошторис може перевищити цю суму.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption Тарас Стецьків (у центрі) у 2005 році відповідав за організацію Євробачення у Києві

"Можу тільки сказати, що конкурс у Швеції обійшовся в 11 мільйонів євро", - додав Зураб Аласанія.

У 2005 році пісенний конкурс Євробачення проходив у столичному "Палаці спорту", а пана Стецьківа призначили відповідальним за його організацію після "Помаранчевої революції" взимку 2005 року.

"Було три джерела грошей: державний бюджет виділив 68 мільйонів гривень, кілька мільйонів євро дала європейська мовна спілка, а решту дали переважно українські спонсори. Сумарний бюджет складав близько 120 мільйонів гривень", - заявив пан Стецьків.

За тодішнім курсом 5,25 гривень за долар це було близько 23 мільйонів доларів.

Невикористаними тоді лишились близько 10 мільйонів гривень.

Де проводити?

За словами пана Стецьківа, найголовніше зараз швидко обрати місто та місце проведення конкурсу, щоб добре підготуватись.

"Теоретично, конкурс можна знову провести в "Палаці спорту", адже кращих місць у нас не багато", - вважає пан Стецьків, зауважуючи, що краще не повторюватись.

Копирайт изображения UKRINFORM
Image caption 2005 року під Євробачення використали "Палац спорту"

У 2005 році, за його словами, можливим сприятливим місцем проведення був виставковий центр на станції метро "Лівобережній".

"Ідея з "Олімпійським" не підходить – нам це не дозволять, бо є суворі вимоги телевізійного формату, щоб було крите приміщення", - стверджує пан Стецьків, реагуючи на відповідну ідею мера Києва Віталія Кличка.

Очільник столиці вже заявив, що Київ - найбільш підготовлений до конкурсу, а тому інші міста розглядати не варто.

"Київ готовий до проведення Євробачення. Дискусії щодо інших міст не мають під собою підстав, оскільки Київ найбільш підготовлене місто для таких значимих заходів", - заявив мер столиці.

Натомість на думку колишнього організатора конкурсу, можливо розглянути інші міста – Харків, Дніпропетровськ та Одесу, де "будувались великі арени і мають бути майданчики".

За вимогами конкурсу, арена має бути на щонайменше дві тисячі глядачів, а також бути придатною для організації специфічної телетрансляції.

Тарас Стецьків вказує, що у його рідному Львові таких арен точно немає.

Раніше керівники Одеси та Дніпропетровська вже заявляли про можливість прийняти конкурс, з такою ініціативою виступав і мер Львова.

Новини на цю ж тему