BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: субота, 28 лютого 2004 p., 17:51 GMT 19:51 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Ірену Карпу та її гурт розкрутять на мільйон доларів
 

 
 
Ірена Карпа
Ірена Карпа - солістка групи Фактично Самі
Цього тижня в Києві російська компанія Bemros Tradeinvest Ltd, зареєстрована на Кіпрі, підписала п‘ятирічний контракт на 1 мільйон доларів з українською групою ФАКТИЧНО САМІ, яка грає альтернативну музику.

Фахівці називають укладену угоду першою великою іноземною інвестицією в українських виконавців.

Брендом проекту має стати ім‘я вокалістки гурту Ірени Карпи.

Чільний менеджер компанії Дмитро Льовушкін на прес-конференції сказав, що інвестори розглядають ФАКТИЧНО САМИХ як першу українську команду, яка буде широко представлена західному слухачеві.

В Україні ж Фактично Самі належать до тих музикантів, які не вписуються в формати українських теле- та радіостанцій, чиї 90 відсотків ефірного часу віддані іноземній, переважно російській музиці.

Історія мало відомого й досі широкому українському загалові музичного гурту ФАКТИЧНО САМІ бере початок з середини 90-х років. Його ідеологом та засновником став Олег Артим, відомий у музичних колах як аранжувальник, режисер, а останнім часом і як “тіньовий” творчий натхненник цілої низки інших українських гуртів. У перші роки Івано-Франківську команду, яка й сама не знала, як назвати те, що вона грала, вважали найбожевільнішим гуртом у Західному регіоні. Зараз фахівці кажуть, що з нього почався український експериментальний етнопанк.

У 97 році поява ФАКТИЧНО САМИХ на фестивалі Червона Рута в Харкові, як свідчать очевидці, стала справжнім шоком для публіки та викликом шароварщині. Музичний критик Юрко Зелений каже, що в назві Фактично Самих закладена найбільша проблема тих, хто грає альтернативну музику.

"Біда ФАКТИЧНО САМИХ завжди була в тому, що вони в Україні сильно випереджали час. Тобто, вони йшли настільки йшли в ногу з європейською музикою, що для нашого ринку, для нашого слухача, для наших професійних звукозаписувальних структур це було аж занадто швидко. Реально вони випереджають час на 5 років – для сучасного стрімкого ритму життя – це величезна відстань. "

Ірена Карпа, яка зараз є головною солісткою гурту, долучилася до нього в 99 році, коли ФАКТИЧНО САМІ, втративши двох своїх солісток, переїхали з Франківська до Києва. Відтоді хлопці взяли на себе аранжування творів, а тексти та музику пише Ірена. Вона не має музичної освіти, а тому співає так, як хоче і свій стиль визначає як наївне малярство в музиці.

"Ми робили чистий industrial ще кілька років тому. Зараз це – еклектика, це суміш різних стилів. Ми намагаємося поєднувати непоєднуване і робити те, чого ніхто до нас не зробив. Це industrial, це тріп-хоп багато в чому, це навіть хіп-хоп і хард -корові речі."

Попри те, що гурт ФАКТИЧНО САМІ не лунає в українському радіо-та телеефірі, бо, як там кажуть, не вписується в формат, саме на його долю випало перше за всю історію українського шоу-бізнесу велике, до того ж, закордонне капіталовкладення в українських виконавців. Російсько-кіпрська компанія БЕМРОС ТРЕЙДІНВЕСТ вирішила вкласти в команду, що грає альтернативну музику, 1 мільйон доларів. Топ-менеджер компанії-інвестора Дмитро Льовушкін запевняє, що всі ті гроші залишаться в Україні.

"Базою для цього проекту буде Україна. Чому ми так вирішили? Було кілька причин, але основною є низька вартість створення музичного продукту тут. Тобто, якість, нічим не гірша від московської, обійдеться нам набагато дешевше, ніж в Росії. В Україні люди працюють за менші гроші, але з більшою віддачею і часто з кращою якістю порівняно з Москвою. Продукт створюватиметься в Україні, але цю групу ми збираємося просувати на захід. Ми вважаємо, що Ірена та її група є кращим зразком альтернативної музики, а тому вона цілком конкурентноспроможна для західного ринку і здатна представити Україну там з найкращого боку."

Контракт підписано на 5 років. А однією з його умов стала зміна назви.

Оскільки західному слухачеві легше запам‘ятати ім‘я, російські інвестори з кіпрською пропискою планують просувати гурт на західний ринок під торгывельною маркою Ірена Карпа з можливою згадкою про Фактично самих. Я запитала Ірену, що відчуває український артист, якому російські гроші допомагатимуть дійти не лише до західних слухачів, а передусім до ширшого кола своїх співвітчизників?

"Стосовно Росії це в нас виходить такий реальний реперський I want my money back, бо скільки можуть всілякі там попсовики-фуфловики вивозити бабло вагонами з України? Це компенсація “за всьо харошеє”.

Що ж стосується Заходу, на який власне і зорієнтований проект, то там пісні співатимуться англійською та французькою, проте, як запевняє Ірена, до пори - до часу.

"Переклади англійською та французькою будуть. Якщо на Заході піде англійською, тоді можна буде щось там робити й українською. Поки що ж перше питання, яке ставлять іноземні звукозаписувальні компанії, а яка у вас мова? Коли кажеш "українська", то виникає питання, де вона розташована – десь між Фінляндією і Новою Зеландією? Отже, будемо співати й українською, але коли там утвердиться уявлення про Україну."

Міжнародний музичний ринок вважають найперспективнішим для ФАКТИЧНО САМИХ не лише бізнесмени, що вкладають гроші в гурт, а й фахівці. Професор національної музичної академії, композитор та аранжувальник Кирило Стеценко не виключає, що визнання в Україні прийде по тому, як гурт знайде свою аудиторію на Заході.

"Це не для масового слухача група. Це не Бритні Спірс, вибачте, і не Філіп Кіркоров, і не Майкл Джексон. Я думаю, що зараз Україна не готова їх сприймати. Україна йде назад, до епохи Брежнєва. Мислення людей зомбується так, щоб воно було на рівні 83-84 року – найгіршого часу застою. А тому у ФАКТИЧНО САМИХ в Україні поки що немає перспективи, якщо не будуть зроблені зміни –кардинальні політичні зміни – з новими ідеями та перспективами. І тоді, можливо, Україна підхопить визнання цієї групи на Заході".

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження