BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: вівторок, 03 жовтня 2006 p., 09:39 GMT 12:39 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
Мауріціо Аскеро: ненавиджу барсетки і часник
 

 
 
Мауріціо Аскеро: тальятелле в Києві буває навіть смачніше, ніж у Генуї
Мауріціо Аскеро: тальятелле в Києві буває навіть смачніше, ніж у Генуї
Українська служба Бі-Бі-Сі пропонує поглянути на Україну очима людей, які прибули сюди з інших країн: як їм живеться і працюється?

Ми будемо розповідати про це впродовж наступних кількох днів, а зараз давайте познайомимося із італійцем Мауріціо Аскеро.

Мауріціо 44 роки. Народився він на півдні Італії поблизу Генуї. Розлучений, має двох доньок. Вони живуть в Мілані.

В Україні Мауріціо три роки. Очолює “Helen Marlen” – компанію, що продає одяг та взуття відомих дизайнерів.

Бі-Бі-Сі: Ви приїхали сюди по роботі?

М. Аскеро: Мене запросили керувати “Хелен Марлен”, бо як це не смішно, в Італії я один із небагатьох, хто має міжнародний досвід керівництва компаніями у сфері моди у Східній Європі.

Бі-Бі-Сі: Ваше перше враження від України?

М. Аскеро: Гарне, звичайно, гарне. Набагато краще, ніж Москва. Менш хаотично, більш затишно. Люди привітніші.

Бі-Бі-Сі: До чого було найважче звикнути?

 Коли я сюди приїхав, я зустрів багато хороших людей, і, звичайно, багато гарних дівчат. Люди тут ніжні і турботливі. Я дуже полюбив цю країну. Думаю, це накраще місце, де я коли-небудь працював, порівняно з Росією, Казахстаном і навіть з Італією
 

М. Аскеро: Чесно кажучи, ні до чого. Я задоволений тим, що маю. У мене немає негативу. Я не плюю у тарілку, з якої їм. Поважаю і розумію труднощі, з якими зіштовхнулися українці. Звичайно, мені не подобаються пробки на дорогах, не подобається, як працює ДАІ. Мені не подобається, як тут люди ображають один одного лише на підставі того, що в когось більше влади і грошей. Демократія тут побудована на утисканні прав один одного. Але це нормально для такої молодої демократії, як ваша. Інколи просто треба заспокоїтися, вдихнути якомога глибше, і сказати : “Окей, могло бути і гірше”.

Бі-Бі-Сі: Як ви уявляли собі Україну, до того як сюди приїхали, і як ваше враження змінилося після того, як ви тут опинилися?

М. Аскеро: Зовсім іншою. Я знав найгірше: про велику інфляцію, про високий рівень злочинності, про українок, котрі їдуть працювати проститутками до Європи. Я думав, що це досить небезпечне місце. Так європейці уявляють Україну.

Але коли я сюди приїхав, я зустрів багато хороших людей, і, звичайно, багато гарних дівчат. Люди тут ніжні і турботливі. Я дуже полюбив цю країну. Думаю, це накраще місце, де я коли-небудь працював, порівняно з Росією, Казахстаном і навіть з Італією.

Бі-Бі-Сі: І заробляєте ви тут більше, ніж деінде, в Італії, зокрема?

М. Аскеро: Так, звичайно. Тому я і тут. Але тут добре не тільки через гроші. Тут цікавіше, тому що в Італії все вже влаштоване. Там немає можливості створювати ринок. Ти просто виконуєш якийсь набір завдань, які тобі дають згори. А тут ти можеш творити щось.

Бі-Бі-Сі: Ви працюєте у сфері моди. Що ви може сказати про українську моду?

М. Аскеро: Якщо брати українських дизайнерів, то вона могла бути краща. Тут багато талановитих дизайнерів, через традицію, через кульутуру, яка тут є. Але на мою думку, окрім таланту, треба мати цілу систему, яка стоїть за цим дизайнером: треба виробляти одяг, рекламувати, продавати. Тут цього поки що немає. Це заповільнює розвиток бізнесу в моді.

Крім того тут багато звертаються до української історії, стилю. Це гарно, але це несучано, некомерційно, немодно.

Щодо клієнтів – тут просто рай, особливо що стосується жінок. У них дуже елегантна стуктура тіла. Тому треба лише привезти правильний одяг, який з симпатичної дівчини зробить королеву.

Бі-Бі-Сі: Вам подобається, як одягаються українці?

М. Аскеро: Вони роблять це дедалі краще. Особливо жінки. Вони трохи переходять від радянського стереотипу в одязі – вдягатися з ніг до голови у дизайнерські речі: Дольче Габана, Версаче і т. ін. Це гарно, але часом трохи вульгарно. Ці шпильки по 12 сантиметрів. Як у цьому можна ходити?!!!

Але зараз мода змінюється. Жінки залишаються елегантними, але при цьому виглядають більш мило і менш вульгарно. І це добре. Мені приємно бачити красиву жінку, гарно вдягнуту.

Не треба бути дуже багатим, щоб гарно вдягатися. Треба тільки знати, як це робити, як себе поводити, як ходити. Для мене пересічна українка – це сильна і ментально, і фізично жінка. Як на мене, тут – рай елегантності на найближче майбутнє. Бо ви внутрішньо відчуваєте, як треба одягатися і як поводитися.

Бі-Бі-Сі: А чоловіки?

М. Аскеро: З чоловіками трохи важче. Чоловіча мода – це, переважно, костюм, краватка, черевики – і до побачення. Справа вся у вихованні і культурному бекграунді. Костюм гарно сидить на тому, хто вміє його носити. Коли тобі бракує культури, і ти раптом стаєш багатим, ти не знаєш, якої довжини має бути рукава піджака. Наприклад, не переношу, коли бачу бежевий костюм, білу або бежеву сорочку з короткими рукавами і білі черевики з загнутими передками, і при цьому така маленька сумочка. Як ви її називаєте?

 Якщо одягнути нормальну сорочку, гарну краватку, викинути оту барсетку – вийде гарний чоловік
 

Бі-Бі-Сі: Барсетка.

М. Аскеро: Мамма міа! Мене аж нудить, коли таке бачу. Але якщо одягнути нормальну сорочку, гарну краватку, викинути оту барсетку – вийде гарний чоловік.

А взагалі українські чоловіки дуже цілеспрямовані у зароблянні грошей. Багато з них якісь дуже пафосні. Я не розумію, чому вони люблять їздити на чорних машинах та ще й із затемненими стеклами. Тут вважається круто показувати, який ти грубий, сильний та ще й у чорній машині.

Бі-Бі-Сі: А у вас самого яка машина?

М. Аскеро: Ягуар. Але вікна прозорі. Мені нема чого ховати. Хай люди на мене дивляться.

Любов мого життя – це мотоцикл, адже я італієць. Я виріс на молоциклі. Це наша традиція. Я й сюди привіз гарного мотоцикла, але він тут непотрібний. Перш за все, я не знаю місця поблизу Києва, куди можна поїхати і отримати насолоду від їзди. Водії тут не розуміють мотоциклістів. Вони їздять, як їм заманеться. На мотоциклі ти ризикуєш кожні двадцять секунд, якщо не частіше. Крім того, повітря у Києві дуже брудне, особливо влітку. Дві години проїхався - і смердиш, ніби десять годин на заправці працював.

 Моя квартира дуже гарна, але коли з неї виходиш, ніби опиняєшся у 1954 році в Радянському союзі. Стирчать якісь проводи, лазять миші та таргани. Це жах!!!
 

Бі-Бі-Сі: Що вас найбільше дратує в Україні?

М. Аскеро: Пробки на дорогах, зверхність людей за кермом і під’їзд мого будинку – брудний, смердючий і обідраний. Моя квартира дуже гарна, але коли з неї виходиш, ніби опиняєшся у 1954 році в Радянському союзі. Стирчать якісь проводи, лазять миші та таргани. Це жах!!!

Бі-Бі-Сі: А найбільш приємні речі?

 Люди, що керують якимись навіть найдрібнішими установами, не прислухаються до здорового глузду. От, наприклад, ЦУМ. Якого лиха там із чотирьох дверей відчинені лише одні. У мене це в голові не вкладається! Відчиність четверо дверей! До вас же більше покупців прийде. Ні, вони понамальовували стрілок, люди мусять товпитися біля виходів.
 

М. Аскеро: Працювати з моїми колегами. Бачити, як вони посміхаються, як ми разом досягаємо гарних результатів.

Бі-Бі-Сі: Що Вам найбільше тут дивує?

М. Аскеро: Те, як люди, що керують якимись навіть найдрібнішими установами, не прислухаються до здорового глузду. От, наприклад, ЦУМ. Якого лиха там із чотирьох дверей відчинені лише одні. У мене це в голові не вкладається! Відчиність четверо дверей! До вас же більше покупців прийде. Ні, вони понамальовували стрілок, люди мусять товпитися біля виходів.

Бі-Бі-Сі: Ви розмовляєте українською?

М. Аскеро: Ні, намагаюся вчити. Я знаю декілька слів: ліворуч, праворуч, майданчик, це, так.

Бі-Бі-Сі: Ви почуваєтеся тут в Європі?

М. Аскеро: Я не почуваюся тут в Європі, але я почуваюся вдома. І це для мене головне.

Бі-Бі-Сі: Ви цікавитися політикою?

М. Аскеро: Ні. Увесь час одне й те саме, що в Україні, що в Італії. Тут говорять про корупцію, але подивіться, що в Італії. Ви говорите про прем’єра з дивним минулим, але подивіться на нашого колишнього прем’єра, який був при владі п‘ять років. Не думаю, що він зразковий. Принаймні, ваші політики не так часто їздять по світу. А наш туди постійно пхався. Як багато разів мені було за нього соромно! Структура політики в Італії інша, але сутність та сама – заробляй гроші і не балакай.

Бі-Бі-Сі: Якби ви були радником когось із українських політиків, що б ви їм порадили змінити?

М. Аскеро: Перш за все зачіску, і одяг. Але якщо серйозно, то порадив би зробити так, щоб у людей було більше мотивацій: підняти зарплату, пенсії, зробити так, щоб у людей з’явилася справжня, а не ілюзорна надія на краще. У вас стільки талановитих людей, які хочуть щось робити не тільки для себе, а й для цілої країни. Навіщо вбивати їхні намагання змінити країну на краще тільки тому, що вам усім до цього байдуже? Якби я був політиком, я б хотів залишити після себе щось хороше, а не тільки гроші і багатство.

 Люблю український борщ і вареники з вишнями. Спочатку мені було дивно, що в тісто у вас кладуть фрукти, та коли скуштував, мені сподобалося
 

Бі-Бі-Сі: Яку насмачнішу страву ви куштували в Україні?

М. Аскеро: Тальятелле від Костантіно (кухар ресторану-остерії “Пантагрюель”- ред.). Вони роблять тут його краще, ніж в Італії. Сам він з Італії, з Генуї, звичайно. А ще я їв страусині стейки на страусиній фермі. Дуже смачно. Люблю український борщ і вареники з вишнями. Спочатку мені було дивно, що в тісто у вас кладуть фрукти, та коли скуштував, мені сподобалося.

Бі-Бі-Сі: А що вам не смакує?

М. Аскеро: Я ненавиджу часник. Ненавиджу оселедці і оту засушену рибу, яку ви їсте до пива.

Бі-Бі-Сі: Як би ви одним словом змалювали українців?

М. Аскеро: Перспективні.

Бі-Бі-Сі: А Україну?

М. Аскеро: Сильна.

Бі-Бі-Сі: Ваше улюблене місце у Києві чи в Україні?

М. Аскеро: Моя квартира з моїми українськими друзями.

Бі-Бі-Сі: Чи хотілося б вам залишитися тут назавжди?

М. Аскеро: Ні. Я не можу жити увесь час на одному місці. Я як циган, гендляр у моді.

 
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження