BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 17 квітня 2008 p., 17:18 GMT 19:18 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Нові правила Премії "Книга року Бі-Бі-Сі"
 
Малюнок Книжки року
Правила конкурсу "Книга року Бі-Бі-Сі 2008"

1. Книжкова премія

а) Премія "Книга року Бі-Бі-Сі", що становить еквівалент 1000 британських фунтів в українських гривнях, буде вручена автору найкращої книжки художньої прози на думку журі. Приз не може бути розділений.

б) Українські видавництва пропонують до трьох найменувань повнорозмірних книжок прози, які братимуть участь у конкурсі.
Нові книги авторів, чиї твори попередньо вигравали конкурс "Книга року Бі-Бі-Сі", можуть подаватися видавництвом додатково. Також Бі-Бі-Сі та/або призначене нею журі залишає за собою право номінувати до трьох найменувань книжок. Видавництва надсилають свої пропозиції електронною поштою на адресу ukrainian.section@bbc.co.uk (з позначкою "Книга року Бі-Бі-Сі 2008"), через форму справа, за безкоштовним з України телефоном 8800-301-5050 або на адресу Київ-1, Головпоштамт, а/с 99, Українській службі Бі-Бі-Сі. Видавництва повинні вказати свої контактні деталі.

в) Члени журі відповідальні за складання короткого списку (шорт-листа) із п'яти або менше видатних книжок, запропонованих на Премію. Для того, щоб увійти до цього списку, книжка має мати повну підтримку принаймні одного із членів журі. Члени журі потім оберуть остаточного переможця.

г) Членів журі обирає Українська служба Бі-Бі-Сі. Премією опікується продюсер Української служби Бі-Бі-Сі, на якого (яку) покладається відповідальність за проект "Книга року Бі-Бі-Сі".

2. Читацька премія

а) Премія "Читач року Бі-Бі-Сі", яка буде речовим призом від Української служби Бі-Бі-Сі, буде вручена автору найкращої прийнятої до розгляду рецензії на книжку із довгого списку за рішенням членів журі.
б) Члени журі відповідають за укладення короткого списку до 5 видатних рецензій, поданих на Читацьку премію.
в) Члени журі відповідають за визначення остаточного переможця.

3. Книжки, які приймаються до розгляду

а) Будь-яка повнорозмірна книжка художньої прози українською мовою, написаної громадянином (громадянкою) України, може брати участь. Члени журі особливу увагу звертатимуть на твори, які мають темою соціальну, расову та етнічну толерантність.
б) Автори мають бути живими на момент визначення книжки-переможця.
в) Не допускаються до участі українські переклади книг, написаних іншою мовою.
г) Книжка мусить бути опублікованою накладом не менше 1000 примірників і бути в продажу на момент оголошення довгого списку. Книги-учасниці Книги року Бі-Бі-Сі 2008 мають бути виданими між осінню 2007 року та осінню 2008 року.
ґ) Книжка не мусить виходити за межі припустимого, не мусить містити наклепів і загалом мусить відповідати стандартам мовлення Бі-Бі-Сі.
д) Дитячі книжки також допускаються.
е) Книжка мусить бути оригінальною роботю автора і не порушувати копірайт чи інші права третіх сторін.
є) Автор не може бути співробітником Бі-Бі-Сі чи близьким родичем співробітника Бі-Бі-Сі чи будь-кого іншого, пов'язаного з премією.
ж) Всі книжки-учасниці мають бути опублікованими в Україні між певними визначеними датами, але публікація книжки поза межами України не вважається дискваліфікацією.
з) Рішення адміністратора конкурсу щодо того, чи книжка може брати участь у конкурсі, є остаточним, і листування з цього приводу не вестиметься.
и) Жоден автор не буде дискваліфікованим з тієї причини, що він чи вона раніше вигравали цю премію чи будь-яку іншу премію.

4. Участь видавництв у книжковій премії

а) Видавництво, номінуючи той чи інший твір, повинно представити на Бі-Бі-Сі десять примірників твору, якщо він уже вийшов друком, або десять роздрукованих рукописів, якщо книжка готується до друку. Бі-Бі-Сі зобов'язується не поширювати рукописи поза межами кола організаторів конкурсу. Книги чи рукописи повертатися не будуть.
б) Видавництва, книги яких увійдуть до короткого списку Премії, докладуть матеріальних чи інших зусиль у підготовці фіналу Премії.
в) Книгам, що увійдуть до короткого списку Премії, надаватиметься право користуватися спеціально розробленим логотипом Премії "Книга року Бі-Бі-Сі". Ці книги будуть рекламуватися в рамках Премії, до участі в чому будуть заохочуватися видавництва.

5. Рецензії, які приймаються до розгляду

а) Мінімум 500 і максимум тисяча слів завдовжки, позитивна чи негативна рецензія будь-якої книжки в довгому списку, написаної українською мовою будь-яким резидентом України (окрім авторів книжок, що увійшли до довгого списку) і подана поштою чи електронною поштою між 2 листопада та 3 грудня 2007 року, може брати участь.
б) Подаючи рецензію, її автор висловлює свою згоду з правилами "Книги року Бі-Бі-Сі", підтверджує своє авторство рецензії, погоджується на її використання та поширення Українською службою Бі-Бі-Сі у будь-якій чи всіх її радіопрограмах, інтернет-публікаціях та промо-матеріалах без будь-якої фінансової компенсації.
в) Рецензія має бути оригінальною роботою автора і не порушувати копірайт чи інші права третьої сторони.
г) Автор не може бути співробітником Бі-Бі-Сі чи близьким родичем співробітника Бі-Бі-Сі чи будь-кого іншого, пов'язаного з премією.
ґ) Рішення адміністратора конкурсу щодо того, чи рецензія може брати участь у конкурсі, є остаточним, і листування з цього приводу не вестиметься.

6. Загальні правила

а) Бі-Бі-Сі зберігає за собою право скасувати цей конкурс на будь-якому етапі, якщо, на її думку, це є необхідним, або якщо постануть обставини поза її контролем.
б) Бі-Бі-Сі зберігає право відмовити книжці в участі з будь-якої причини на свій цілковитий розсуд.
в) Буде вважатися, що учасники "Книги року" погодилися з цими правилами і погоджуються їх дотримуватися, беручи участь у конкурсі.
г) Надані книжки не повертаються.
ґ) Учасники фінальних стадій конкурсу мусять заповнити формуляр учасника.
д) Ці правила відповідають законодавству Англії та Валлії.

 
 
Ім'я
Прізвище*
Адреса
Країна
Електронна адреса
Телефон (з міжміським кодом)*
* заповнювати не обов'язково
Ваші коментарі
 
  
Бі-Бі-Сі залишає за собою право редагувати коментарі і не ґарантує публікації всіх листів
 
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження