BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: п’ятниця, 19 грудня 2008 p., 16:49 GMT 18:49 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Книга року Бі-Бі-Сі-2008: "Молоко з кров'ю"
 
У четвертому конкурсі Книга року Бі-Бі-Сі-2008 переміг твір ''Молоко з кров'ю" маловідомої авторки Люко Дашвар (Ірини Чернової). Премію переможиці під час церемонії у Києві 19 грудня вручив посол Британії в Україні пан Лі Тернер.

Посол Британії в Україні пан Лі Тернер вручає премію переможиці конкурсу Люко Дашвар

Роман Люко Дашвара "Молоко з кров'ю" (видавництво Книжковий Клуб Сімейного Дозвілля, Харків) розповідає про кохання між чоловіком і жінкою.

Історія в'ється від наших днів до воєнного часу й назад, крок за кроком, сповнена драматичних перепадів, щастя, горя й неймовірного кохання, обвитого старовинним кораловим намистом.

Автор книги "Молоко з кров'ю" Люко Дашвар (псевдонім Ірини Чернової) отримала премію в 11 000 гривень. Видавництво отримає наліпки з написом "Книга року Бі-Бі-Сі 2008".

П’ятірка фіналістів премії Книга року Бі-Бі-Сі 2008:

• Михайло Бриних ''Шахмати для дибілів'' (видавництво Факт)
• Леся Воронина ''Нямлик і балакуча квіточка'' (видавництво Грані-Т)
• Люко Дашвар ''Молоко з кров’ю'' (видавництво КСД)
• Лариса Денисенко ''Сарабанда банди Сари'' (видавництво Нора-друк)
• Марія Матіос ''Москалиця'' (видавництво ЛА Піраміда).

Що це за книги?

Ця п’ятірка – не вичерпний, але цілком представницький букет із того, що проросло за останній рік в молодій і такій цікавій українській літературі. Щось гарантувати в наш цікавий час важко, але ми майже гарантуємо, що якась із цих книжок вас захопить.

Українські автори й видавці в наші дні (як і завжди) залюбки спілкуються з пресою і часто кажуть цікаві речі. А що ще треба в часи фінансової кризи, як не повернення до книжки, до мистецтва, до прекрасного? Для тих, хто хотів би детальніше познайомитися із авторами, взяти в них інтерв’ю чи щось уточнити для рецензії: координати всіх видавництв книжок-фіналістів є в Інтернеті. Залюбки допоможе з контактами також адміністратор Книги року Бі-Бі-Сі Світлана Пиркало. Її робочий імейл svitlana.pyrkalo@bbc.co.uk.

Наші експерти цього року:

Актор Богдан Бенюк
Співачка Марічка Бурмака
Ведуча каналу 1+1 і депутат Ольга Герасим'юк
Ведучий каналу ICTV Андрій Куликов
І адміністратор премії від Бі-Бі-Сі: Світлана Пиркало.

Про фіналістів:

"Шахмати для дибілів"
Назва книги Михайла Бриниха “Шахмати для дибілів” пишеться саме так: “шахмати”, а не шахи, і “дибіли”, а не дебіли. Про дибілів там насправді не дуже багато, зате про шахмати!.. Вишуканим, артистичним, постмодерністичним суржиком (не повірите, як це, поки не прочитаєте) Михайло Бриних описує шахматні дибюти, які покликані врятувати світ від нечистої сили за допомогою мальчика Міші, навченого магазінним охоронцем доктором Падлюччо. Всі герої, як зізнається сам Бриних, є часточками його власного Я.

"Намлик і балакуча квіточка"
“Нямлик і балакуча квіточка” Лесі Ворониної – це вже друга книга про веселі пригоди чарівних істот-нямликів, які живуть у стінах наших з вами будинків, і виростають до розміру людських дітей, якщо поїдять манної каші. Хитра пропаганда манки – лише одна з приваб цієї книги. Ось друга: її героїня – дівчинка Олянка – навчається допомагати слабким і захищати тих, хто потребує допомоги, а також веселитися зі своїм другом, нямликом Буциком. І третя - дорослі тепер також дізнаються, чому насправді в кранах немає води: це через Привида Здичавілого Сантехніка.

обкладинка книжки

“Молоко з кров’ю”
“Молоко з кров’ю” Люко Дашвара – це друга книга журналістки і сценаристки Ірини Чернової, яка пише під таким екзотичним псевдонімом. Херсонка Ірина Чернова (зараз вона живе в Києві) в побуті спілкується переважно російською мовою, але українською написала вже другу книгу. "Поклик крові", - каже вона. Вона ніколи не жила в селі, хоча описує його знаючи і з любов’ю. Те, що авторка – сценарист, видно з майстерних діалогів, по-кіношному стислих характеристик героїв і напруженої дії.

Драматичність “Молока з кров’ю” незвична для української літератури новітніх часів. Сюжетність, чи радше її відсутність, не раз було названо проблемою сучасних авторів. Але в цій книзі сюжету й подій досить на цілий телесеріал. Напруженість сюжету, коли книжку неможливо відкласти вбік, відзначили й деякі наші експерти.

“Сарабанда банди Сари”
“Сарабанда банди Сари” Лариси Денисенко – книга весела. Лариса Денисенко дуже плідна авторка, а ще до того телеведуча каналу 1+1 і практикуючий юрист. Тому Денисенко описує життя багатогранне, від нудьги і підступу корпорацій до любовних трикутників у Сеулі ("Танці в масках" увійшли до П'ятірки року Бі-Бі-Сі 2006).

Сарабанду в своїй квартирі одного дня чує герой Павло, який ні сном ні духом не відає, що родичі його коханої Сари (а та у відрядженні й не відповідає на дзвінки) переїхали до нього пожити, поки у них ремонт. Нестерпний вундеркінд Мілік і його батько ГеСтаПо (і пес) окуповують його життя, грають на його піаніно Генделя, годують його з судочків, і врешті він не знає, на якому він світі. Це все треба витримати заради кохання – але як?

Експерт Марічка Бурмака, каже: “Цю книжку я читала в такій ситуації – моя машина була на ТЕО, і я вирішила поїхати з Подолу в центр на 18-му тролейбусі, світило сонце, я закомпостувала талончик і десь на сторінці десятій почала голосно сміятися. Сюжет у цій книжці не має надто великого значення. Це – смачний текст. Тобі стає смішно, як Лариса Денисенко пов’язує фрази між собою, ти пізнаєш себе в цих ситуаціях, і тобі в принципі неважливо, чим це закінчиться, просто смішно читати. У нас дуже мало такої літератури, яку просто смішно читати”.

“Москалиця. Мама Маріца, дружина Христофора Колумба”
“Москалиця. Мама Маріца, дружина Христофора Колумба” Марії Матіос, мабуть, знайома багатьом читачам української літератури. Ця книга була видана накладом у близько 25 тисяч примірників, і кілька тисяч із них розкупили одразу ж на Львівському форумі видавців. Видавництво Піраміда також прорекламувало “Москалицю” на зовнішніх носіях у Львові, також чи не вперше в українській літературі.

Можна на пальцях однієї руки перерахувати українських авторів, книг яких так чекають, як книг Марії Матіос. Її книга "Майже ніколи не навпаки" увійшла до П'ятірки року Бі-Бі-Сі 2007, і творами Матіос зачитуються співробітники Української служби Бі-Бі-Сі і в Лондоні, і в Києві.

Наш експерт Ольга Герасим’юк сказала про книгу Марії Матіос: “Я її з великим задоволенням тримала в руках, а це дуже важливо, щоб книжку було зручно, приємно тримати. Вона зроблена дуже цікаво: вона починається з двох боків. Гарні ілюстрації. Ця книжка написана поетесою. Мені, очеивдно, вона дуже близька. Я завжди думала, що полтавські жінки дуже містичні, ми всі собі щось ворожимо, і я думала, що це магія полатвського життя, і коли я почала читати Марію Матіос, я відчула, що напевно усі ми, жінки, з якогось іншого світу, ми інші... Не кращі за чоловіків, але інші. У неї я дістала багато знань, яких не мала раніше”.

Видавництва цих книжок (окрім Книги року) отримають стікери-наліпки на книжки з логотипом Бі-Бі-Сі й написом "П'ятірка року 2008". На наліпці переможця премії буде написано "Книга року Бі-Бі-Сі 2008". Сподіваємося, це допоможе тим із читачів української книжки, які довіряють нашому вибору, легше зорієнтуватися у книгарнях. Адже, попри деякі нарікання, українських книжок зараз виходить достатньо, аби потребувати якогось орієнтиру. Ось Українська служба Бі-Бі-Сі в міру своїх сил і за допомогою наших чудових експертів і спробувала його надати.

Конкурс рецензій

У Конкурсі читацьких рецензій в рамках нашої книжкової премії цього року перемогла Тетяна Трофименко. Вона живе і працює в Харкові, але приїхала на фінальну церемонію і познайомиться із автором книги, про яку вона писала, а також отримає цінну ручку – приз від Бі-Бі-Сі.

 
 
книга року Книга Року Бі-Бі-Сі-2008
Оголошено п'ятірку фіналістів конкурсу
 
 
Також на цю тему
Книга Року Бі-Бі-Сі з Марічкою Бурмакою
29 листопада 2008 | КУЛЬТУРА I CУСПІЛЬСТВО
Книга Року Бі-Бі-Сі з Богданом Бенюком
15 листопада 2008 | КУЛЬТУРА I CУСПІЛЬСТВО
Книга року Бі-Бі-Сі з Ольгою Герасим'юк
26 жовтня 2008 | КУЛЬТУРА I CУСПІЛЬСТВО
Список учасників конкурсу Книга Року Бі-Бі-Сі
24 жовтня 2008 | КУЛЬТУРА I CУСПІЛЬСТВО
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження