BBCUkrainian.com
Російська
Румунська
Інші мови
 
Останнє поновлення: четвер, 18 червня 2009 p., 11:04 GMT 14:04 за Києвом
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
Тернопіль завойовує Інтернет: гурт Лос Колорадос
 

 
 
Гурт Лос Колорадос. Знімок із відео каналу Смайл-ТВ
Гурт Лос Колорадос. Знімок із відео каналу Смайл-ТВ
Кейті Перрі - американська співачка й автор пісень.

Їй 25 років, вона написала кілька суперечливих хітів про нетрадиційні любовні стосунки і барвисто одягається. А ще Кейті Перрі, сама того не знаючи, принесла несподівану славу кільком хлопцям із міста Тернопіль.

Рімейк гурту Лос Колорадос на її пісню "Хот енд колд" розійшовся Інтернетом, як вірус. На сайті YouTube цей кліп здобув (якщо додати разом статистику кількох найпопулярніших його копій) понад три мільйони хітів. Невідомо, скільки ще хітів додали численні інші сайти.

Америка під столом

Коли намагаєшся стежити за українськими культурними новинами з-за кордону, як правило, покладаєшся на друзів в Україні та Інтернет. Люди з багатьох міст України шлють тобі електронну пошту з враженнями, діляться інформацією на соціальних вебсайтах, таких як Живий Журнал чи Фейсбук, або пишуть мікроблоги на Твіттері.

Але про гурт Лос Колорадос я дізналася з іншого кінця землі - з Америки.

Одне з найпопулярніших телешоу Еллен Деженерес узяло це відео в свою програму. Лінки, чи посилання, на це відео є на багатьох музичних вебсайтах, і більшість коментарів говорять: ми сміялися до нестями. Це куди краще, ніж сама Кейті Перрі.

"Газифікувати село Тетильківці!"

Хто ж ці загадкові трубадури і звідки вони? За легендою, гурт походить із села Тетильківці під Тернополем. (Насправді лише один із музик живе в сусідньому селі). На концертах вони часом закінчують виступ вимогою газифікації Тетильківців.

Бі-Бі-Сі поговорила із вокалістом і баяністом гурту Русланом Приступою. Ще в гурті є гітарист Рослик, барабанщик Лесик і кум вокаліста і баяніста контрабасист чи просто басист Сергій.

Жуки та й годі

Назву Лос Колорадос вони вигадали після того, як залишили сліди вчорашнього бенкету на репетиційній базі, куди на другий день репетирувати прийшли їхні друзі.

Вони "сказали, шо от ви жуки, взагалі-то. І ми подумали, що якщо вже жуки, то значить, колорадські. А взагалі-то у нас термін Лос Колорадос асоціюється з тим, шо - невмирущі, розумієте? Бо колорадські жуки - це така тварь, яку вивести неможливо", - каже Руслан.

Кустюми з гальстуками

Гурт грав рок, виглядаючи на сцені, хай пробачать мені хлопці, досить традиційно для провінційного рок-гурту. Але одного дня хлопці прийшли в студію місцевого каналу Смайл ТВ, де планували виступити в акустичному варіанті, і вирішили: оскільки ми нібито з села, а приїхали в місто, то треба гарненько вбратися. Гурт одяг костюми і чемно оголосив свій номер:

"Вас вітає тетильківецький гурт Лос Колорадос і хоче вам презентувати нашу стару-нову пісню Катерини Перової "Ти гарячий і холодний", - каже Руслан на відео, а його колеги хихотять.

Комічний ефект від поєднання цих костюмів з краватками, важкої соцреалістичної портьєри на сцені, бубна і баяна просто вбив Інтернет-аудиторію. Особливо б поєднанні з акцентом Руслана, який узагалі не говорить англійською, а слова пісні вивчив за папірцем, який написав йому гітарист Рослик.

"Якщо потренуватися, то акцент, може, був би й досить непоганий. Але я не хочу. Воно нам не потрібно, взагалі-то", - вважає вокаліст.

Інтернет-популярність у світі уже почала приносити й певні запрошення за кордон на фестивалі. Хлопці ще нікуди не їздили, але вже мають плани.

"Дзвонять до нас... наприклад, писали з Польщі, ми маємо 21 листопада їхати до Варшави. Дзвонили нам із Португалії, дзвонили з Норвегії, дзвонили з Хорватії - дуже багато було запрошень. Із Ірландії дзвонили, але відмовилися, бо сказали, що у них нема грошей", - ділиться Руслан. Лишається тільки пошкодувати Ірландію, яка, придавлена масштабною банківською кризою, не може собі дозволити запросити зірок Інтернету.

Рімейк на натхненні

Лос Колорадос мають і власний репертуар, зокрема пісню Помідори. Вони усвідомлюють, що найбільший їхній хіт - це не власна пісня, а рімейк, тобто переспів, і не бачать у цьому нічого поганого але не поспішають переробляти під баян і бубон інші відомі пісні. Для рімейка, каже Руслан, також потрібне натхнення.

"Ми ж не стараємося переспівувати все, що існує в світі. Нє! Деколи... от іменно... в душі от так появляється - і хочеться зробити", - пояснює він необхідні умови для творчості.

В чому ж секрет успіху Лос Колорадос? Судячи з інтернет-коментарів, у несподіваному, абсурдному поєднанні хітової поп-мелодії та нікому не відомих тернополян, озброєних холоднокровністю, вихідними костюмами і баяном Білорусь. Але володар баяна дивиться на успіх по-філософськи.

"Розумієте, є люди, які, наприклад, женуться за славою. Є люди, які хочуть заробити грошей. А ми не відносимся ні до тих, ні до інших. Ми просто такі, як є".

 
 
Інші сайти
Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сторінок на інтернеті
Читайте також
 
 
Перешліть цю сторінку другові   Версія для друку
 
  RSS News Feeds
 
BBC Copyright Logo ^^ На початок сторінки
 
  Головна сторінка| Україна| Бізнес | Світ| Культура i cуспільство| Преса|Докладно| Фотогалереї| Learning English| Погода|Форум
 
  BBC News >> | BBC Sport >> | BBC Weather >> | BBC World Service >> | BBC Languages >>
 
 Технічна допомога|Зв’язок з нами |Про нас|Новини е-поштою|Права та застереження