http://www.bbc.com/ukrainian/

субота, 12 вересня 2009 p., 18:29 GMT 21:29 за Києвом

Що таке українська книга?

П’ятничну програму Бі-Бі-Сі про українську книгу, яка виходила зі Львова з міжнародного Форуму видавців у Львові, і під час якої було оголошено початок конкурсу на щорічну премію Книга року Бі-Бі-Сі-2009, вела Світлана Пиркало.

Програму слухати тут

Гостями дискусії були президент Форуму видавців у Львові Олександра Коваль, головний редактор журналу «Ї» і львівський інтелектуал Тарас Возняк і редактор видавництва і часопису «Критика» Андрій Мокроусов.

Олександра Коваль каже, що фінансова криза на Форумі видавців не відчувається і, що на Форум завітали більше людей, ніж минулого року.

Вона каже, що на Форумі близько 800 учасників з кількох країн і, відповідаючи на запитання слухача про найкращу книгу, додає: "У читача з Теребовлі розбіжаться очі. У нас - десятки тисяч дуже хороших книжок".

Водночас Андрій Мокроусов каже, що їхнє видавництво на третину скоротило роботу в результаті кризи.

О. Коваль також розповіла, що в Україні є компанія, яка розробила власну електронну книжку, "кращу, ніж Sony", і вважає, що в Україні вона може поширюватися швидше, ніж в інших країнах.

Що таке українська книга?

На думку Андрія Мокроусова, українська книга це - будь-яка книга, видана в Україні, книги українських авторів, книги українською мовою. «Це – все, що суспільство готове визнати за українське», - каже він.

Тарас Возняк твердить, що немає значення якою мовою написана книга, вона, на його думку, має бути «патріотичною», українською.

Олександра Коваль каже, що російські видавництва часто блокують видання перекладів іноземних книжок українською мовою, купуючи ліцензію, але не видаючи український переклад.

На її думку, українська держава не піклується про те, аби про українську культуру знали більше за кордоном.

Пан Возняк ставить в приклад Росію, яка, на його думку, веде «розумну протекціоністську політику» щодо свого книговидання і вважає книговидання «пріоритетним способом ведення інформаційної війни».