http://www.bbc.com/ukrainian/

понеділок, 16 листопада 2009 p., 09:30 GMT 12:30 за Києвом

Belle De Jour відмовляється від анонімності

Колишня повія, чиї мемуари були перетворені на британський телесеріал «Таємний щоденник дівчини на замовлення», показала своє справжнє обличчя.

Виявилося, що під псевдонімом Belle De Jour писала доктор наук Брук Маґнанті, розповідаючи про те, як вона заробляла на докторську дисертацію, працюючи високооплачуваною повією.

34-річна жінка сказала, що вона вирішила оприлюднити своє ім’я, бо постійні приховування заганяли її в параною.

Інтерес до її особистості зріс особливо у зв’язку з екранізацією мемуарів.

Д-р Маґнанті, яка зараз живе в Брістолі і працює науковцем-дослідником в Брістольській ініціативі з досліджень в галузі дитячої охорони здоров'я, стала повією, коли їй потрібна була робота, яка залишала б їй вдосталь вільного часу на навчання.

Вона тримала свої подвійне життя у таємниці навіть тоді, коли започаткувала інтернетний щоденник з розповідями про пережите. Згодом про це вийшла її книга.

Д-р Маґнанті сказала газеті Sunday Times, що вона працювала повією з 2003 року до кінця 2004 року, і виявила для себе ту працю "набагато більш приємною", ніж була її позмінна робота у в якості комп’ютерного програміста.

Вона розповіла газеті "…я більше не хочу, щоб наді мною висіла ця величезна таємниця", і також сказала, що побоювалася розкриття справжньої особистості Belle De Jour її колишнім кавалером.

У неділю в її інтернетному щоденнику можна було прочитати таке: "Зробивши це, я почуваюся набагато краще. Не треба брехати, приховувати щось від близьких мені людей. Є можливість показати моє минуле в секс-бізнесі усім, хто критикує і сумнівається."

"Раніше анонімність була виправданою - вона завжди буде потрібною для письменників, чия творчість є занадто небезпечною чи суперечливою, щоб підписуватися власним іменем."

"Гордість"

"Але для мене стало важливим визнати перед світом ті сторони мого життя і моєї особистості."

"Я жінка. Я живу у Лондоні. Я була дівчиною на замовлення."

"Люди, місця, дії і почуття тоді були такі ж справжні і правдиві, як і зараз, і я можу з гордістю відповісти за кожне свого слово."

Речник Брістольського університету, сказав: "Ці сторони минулого пані Маґнанті не мають жодного стосунку до її нинішньої ролі в університеті".

Представник додав, що одкровення доктора Маґнанті не вплинуть на її шанси на майбутнє в університеті.

У заяві на сайті видавництва Orion books книг, яке опублікувало романи Belle De Jour, мовиться : "Рішення Belle De Jour оприлюднити своє справжнє ім’я було дуже сміливе, і ми підтримуємо її рішення зробити це."

"Ми публікуємо її книги з 2005 року і з нетерпінням чекаємо продовження цієї співпраці".